PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU

29 kwietnia ruszają zdjęcia do nowej fabuły realizowanej w programie „30 Minut” Studia Munka przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich – „Jak głęboki jest ocean” w reżyserii Filipa Syczyńskiego. W filmie wystąpi, dawno nie widziany na polskim ekranie, Tomasz Borkowy, znanym polskiej widowni najlepiej z serialu "Dom"

Bohaterem filmu jest Marek, który budzi się w brzuchu potężnego wieloryba. Co więcej, spotyka on tam wszystkie osoby, które tak kochał za życia: żonę, którą dawno temu pochłonęło morze oraz szalonego ojca, który chce, by nazywano go Królem Oceanów. Oprócz nich są i inni, niemniej charyzmatyczni, mieszkańcy potężnego ssaka, wszyscy ciekawi sposobu w jaki Marek do nich dołączył. A jak się tam dostał?


"Jak głęboki jest ocean"/rys. Agnieszka Burszewska

W filmie, oprócz Tomasz Borkowego wystąpią również: Joanna Sydor, Wojciech Solarz, Jan Janga Tomaszewski, Krystyna Tkacz i Anna Kerth. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Przemysław Miękinia. Za zdjęcia odpowiada Monika Kotecka, autorką scenografii jest Natalia Mleczak, kostiumy opracowała Patrycja Fitzet i Dominika Syczyńska, za charakteryzację odpowiada Kamila Szopa. 


"Jak głęboki jest ocean" rys. Dominika Syczyńska

Zdjęcia do filmu, realizowane będą w Warszawie podczas ośmiu dni, w terminie 29.04 – 7.05.

Reżyser  Filip Syczyński jest również operatorem i scenarzystą.  Urodził się w Polsce w 1984 roku, wychował w Niemczech, a obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Studiował przez dwa lata malarstwo w Krakowie, ale zrezygnował, żeby zacząć studia reżyserskie na ECA w Edynburgu, które ukończył w roku 2009. Nakręcił już 25 filmów, które były pokazywane na wielu prestiżowych festiwalach (m.in. Cannes, Sundance, Edinburgh IFF, Camerimage) i zdobyły wiele nagród (m.in. BAFTA). Był również uczestnikiem Berlinale Talent Campus. Współpracował z wieloma reżyserami (m.in. Davidem Lynchem, Adrianem McDowellem). Jest autorem wielu scenariuszy fabularnych, tych dłuższych i tych nieco krótszych.

Studio Munka działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich jest producentem debiutów filmowych, krótko- i długometrażowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu. Studio Munka zostało powołane w 2008 roku przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich na mocy porozumień zawartych pomiędzy SFP a Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizją Polską, i od początku nastawione jest na produkcję ambitnych filmów artystycznych. Studio zaprasza do współpracy twórców, którzy mają pomysł na swój pierwszy film. Filmy krótkometrażowe można realizować w Studiu w ramach trzech Programów: „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”, poświęconych odpowiednio fabułom, dokumentom i animacjom. Do tej pory w ramach wymienionych programów powstało ponad 100 tytułów – rocznie do produkcji kierowanych jest ok. 30 projektów.

KS
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  12.06.2012
Zobacz również
Malcolm McDowell wystąpi w filmie o Koperniku
Miłość, która pozwala trwać. Nowy film według książki Edelmana
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll