PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  23.11.2011
W Krakowie dobiegły końca zdjęcia do nowej „trzydziestki” Studia Munka. "128. szczur" w reżyserii Jakuba Pączka to pełna czarnego humoru historia z wyśmienitą obsadą – w roli głównej Bartłomiej Firlet, partnerują mu m. in. Janusz Chabior i Grażyna Wolszczak.

Paweł Burak – bohater krótkiego metrażu Jakuba Pączka -  to osobnik pozornie sfrustrowany własnym nieudanym życiem i rozpadającym się małżeństwem swoich rodziców, wyznający tysiące prawd, z których w każdą należy "wierzyć, bo jest nieprawdopodobna". Wierzy więc w to, że "szczęśliwi bywają tylko idioci", "koniec świata będzie jutro, a jeśli nie jutro, to pojutrze", a ponad wszystko wierzy w swoje motto, że "jest dobrze tylko, gdy jest źle". Schody zaczynają się, gdy wbrew jego własnej woli i deklaracjom, zaczyna mu się w życiu układać, a on sam przestaje być pewnym czego właściwie chce.


Bartłomiej Firlet, fot. Studio Munka

W filmie występują: Bartłomiej Firlet, Anna Radwan, Janusz Chabior, Grażyna Wolszczak, Andrzej Mastalerz i Diana Zamojska. W obecnej chwili film jest na etapie postprodukcji.

Autorem zdjęć do debiutanckiego filmu Jakuba Pączka jest Jacek Kędzierski. Nie pierwszy raz pracują razem – ich wspólne dzieło  "Strona A", zrealizowany wg monodramu reżysera, będzie miał swoją premierę podczas tegorocznego Festiwalu Camerimage.  Twórczość Pączka można nazwać w pełni autorską – szkolne etiudy, które wyszły spod jego ręki realizowane były wg. jego scenariuszy, pełnił podczas ich realizacji funkcję kierownika produkcji, a także zajmował się montażem. Scenariusz „trzydziestki” realizowanej w Studiu Munka również jest jego autorstwa. Wcześniejsze filmy reżysera były nagradzane na wielu festiwalach – etiuda "Pralka" triumfowała m.in. w konkursie krótkometrażowym Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu 2009 oraz podczas festiwalu Kult Off Kino w TVP Kultura, natomiast jednominutowy film "Rolki tożsamości"  był doceniany na światowych festiwalach filmów krótkich (m.in. w Kanadzie i Brazylii).
 
Janusz Chabior, fot. Studio Munka

"128. szczur" powstaje w ramach programu "30 minut”- projektu stworzonego przez  Studio Munka działające w ramach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Wajda Studio, TVP S.A., przy finansowym wsparciu PISF - mającego na celu umożliwienie młodym filmowcom debiutu fabularnego w profesjonalnych warunkach.  „Trzydziestkę” koprodukują: Badi Badi, Mastershot, O.K.O. FX.  Partnerem filmu jest Krakow Film Commission.


Andrzej Mastalerz, fot. Studio Munka


GU
SM
Ostatnia aktualizacja:  18.05.2012
Zobacz również
Andrzej Wajda zaczyna zdjęcia do "Wałęsy"
Feliks, Net i Nika wkrótce w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll