PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wielbiciele popularnej powieści, którzy od dawna już czekają na film o przygodach niezwykłych licealistów, będą mogli zaspokoić przynajmniej część swojej ciekawości. 21 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00 w warszawskim Empiku Junior (ul. Marszałkowska 116/122), odbędzie się spotkanie z autorem książki  "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa" Rafałem Kosikiem, a także z twórcami adaptacji filmowej  pod tym samym  tytułem.

 Z widzami spotkają reżyser filmu, Wiktor Skrzynecki, oraz odtwórcy tytułowych ról - Klaudia Łepkowska (Nika), Maciek Stolarczyk (Net) i Kamil Klier (Felix). Przedstawiciele producentów: Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, firmy Lightcraft oraz Media Group zaprezentują zwiastun filmu i zdradzą kilka tajemnic realizacyjnych. Autor poczytnej powieści opowie o swych kolejnych książkach - "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" i zbiorze opowiadań dla dorosłych "Obywatel, który się zawiesił".  Po spotkaniu będzie można zdobyć autografy.


Kamil Klier, Maciej Stolarczyk, Wiktor Skrzynecki (reżyser), fot. Akpa

Zdjęcia jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów dla młodej widowni zostały zrealizowane latem 2010 roku.  Rafał Kosik i reżyser Wiktor Skrzynecki otrzymali nagrodę za scenariusz „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” w polsko-włoskim konkursie na scenariusz serialu telewizyjnego dla młodych widzów, którego współorganizatorami byli m.in. Stowarzyszenie Filmowców Polskich, TVP SA i Międzynarodowy Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży w Giffoni. Ostatecznie powstał inny film - ale tego samego tandemu literacko-filmowego.

Film opowiada o przygodach warszawskich gimnazjalistów. Młody wynalazca Felix, informatyk Net i posiadająca paranormalne zdolności Nika przeżywają niezwykłą podróż w czasie. Towarzyszy im Manfred - program sztucznej inteligencji. "Film można porównywać do zagranicznych superprodukcji. W dużej mierze będzie składał się z efektów specjalnych. Każda klatka ma być wykonywana zaawansowanymi technologiami” - mówi Daniel Markowicz z firmy LightCraft, jednego z producentów filmu. - Faktycznie, efektów specjalnych jest bardzo wiele, postprodukcja filmu trwa cały rok. Jest to jednak konieczne, efekty ściśle współgrają z treścią filmu - mówi Portalowi Filmowemu Wiktor Skrzynecki. Film jest obecnie jeszcze w fazie postprodukcji, trwają prace nad dźwiękiem.

Zdjęcia realizowane były w Poznaniu, Pniewie, Czołpinie, Wilkowie, Radiówku, Warszawie oraz w Londynie. Za kamerą stanął Grzegorz Kędzierski. Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej film wyprodukowały: WFDiF w Warszawie, Media Group i Lightcraft.


Anna Wróblewska
informacja własna / WFDiF
Ostatnia aktualizacja:  2.02.2012
Zobacz również
Feliks, Net i Nika wkrótce w kinach
Nowy film Kolskiego wiosną trafi do kin
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll