PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati i Andrzej Zieliński to odtwórcy głównych ról w „Obławie”. Zdjęcia do wojennego thrillera Marcina Krzyształowicza rozpoczęły się dzisiaj w Rytrze koło Nowego Sącza.

Marcin Dorociński jako Wydra na planie "Obławy", fot. Jacek Drygała/Skorpion Arte

Akcja „Obławy” rozgrywa się podczas II wojny światowej. Film Marcina Krzyształowicza to z jednej strony partyzancka ballada, pokazująca prawdziwą twarz okupacji, a z drugiej wstrząsający wojenny thriller. Jego głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością... - "Obława" to niezwykła historia o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi. Scenariusz Marcina Krzyształowicza jest bardzo inspirujący, bez trudu uruchomił moją wyobraźnię. Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie zdjęć - mówi Marcin Dorociński, odtwórca roli Wydry.

 

Weronika Rosati jako Pestka na planie "Obławy", fot. Jacek Drygała/Skorpion Arte

Główni bohaterowie „Obławy” – kapral Wydra (Marcin Dorociński), konfident Kondolewicz (Maciej Stuhr), żona Kondolewicza (Sonia Bohosiewicz), sanitariuszka Pestka (Weronika Rosati) i porucznik Mak (Andrzej Zieliński) - są splątani siatką zależności. Gra pozorów, która odbywa się pomiędzy nimi odsłania kolejne piętra intrygi, aż do zaskakującego finału. - "Obława" to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga – mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser.

Autorem zdjęć do „Obławy” jest Arkadiusz Tomiak („Zero”, „Daas”), scenografię opracował Grzegorz Skawiński („Katyń”, „Generał. Zamach na Gibraltarze”), za kostiumy odpowiedzialna jest Magdalena J. Rutkiewicz („Boisko bezdomnych”, „Róża”), charakteryzacją zajmuje się Ewa Drobiec („Śluby panieńskie”, „Róża”), dźwiękiem Piotr Domaradzki („Ostatnia misja”, „Daas”) i Bartosz Putkiewicz („Sala samobójców”, „Sztos 2”), a montażem Wojciech Mrówczyński („Pręgi”, „Galerianki”).

Zdjęcia do filmu Marcina Krzyształowicza rozpoczęły 15 listopada i potrwają do 20 stycznia 2012. Będą realizowane w miejscowościach Rytro i Słomniki we współpracy z wytwórnią Alvernia Studios, która zapewnia obsługę planu filmowego.

Producentem „Obławy” jest Skorpion Arte („Ki”, „Księstwo”), a koproducentami Telekomunikacja Polska S.A., Krakowskie Biuro Festiwalowe, ORKA Studio Postprodukcyjne oraz Non Stop Film Service.

"Obława" jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego. Dystrybutorem najnowszego filmu Marcina Krzyształowicza jest Kino Świat. "Obława" trafi do kin jesienią 2012 roku.

GW
Skorpion Arte
Ostatnia aktualizacja:  17.11.2011
Zobacz również
Trzy wymiary Grubej Kaśki – powstaje fascynujący dokument!
Elisabeth Duda w roli Marii Skłodowskiej-Curie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll