PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  12.11.2013
W ich role w najnowszym filmie Natalii Korynckiej-Gruz "Warsaw by Night" wcielają się m.in. Stanisława Celińska, Iza Kuna i Roma Gąsiorowska.

- To opowieść o związkach, o tym, w jaki sposób ludzie budują relacje z drugą osobą. Padają w niej pytania o miłość, bliskość, wierność - zdradza Natalia Koryncka-Gruz, reżyserka komediodramatu "Warsaw by Night". Jego bohaterkami są cztery kobiety w różnym wieku, które przemierzają miasto, szukając bliskości. Grają je: Stanisława Celińska, Izabela Kuna, Roma Gąsiorowska i Marta Mazurek. W pozostałych rolach występują m.in. Agata Kulesza, Joanna Kulig, Marian Dziędziel, Leszek Lichota, Piotr Głowacki, Łukasz Simlat, Kazimierz Kaczor i Józef Pawłowski.


Kadr z filmu "Warsaw by Night". Fot. Eureka Studio.

Akcja filmu, do którego zdjęcia kończą się 12 listopada 2013 roku,  rozgrywa się w ciągu jednej jesiennej nocy w centrum Warszawy. Punktem, w którym Helena (Celińska), Iga (Kuna), Maja (Gąsiorowska) i Renata (Mazurek) mijają się, nie znając się nawzajem, jest klub o nazwie Warsaw. - Mimo fizycznej obecności bliskich, bohaterki prześladuje poczucie samotności, męczy je pytanie, czym jest miłość, namiętność, wierność. Dlatego pod wpływem impulsu decydują się na eksperyment. I chociaż każdy z bohaterów tego filmu przez cały czas kogoś gra, to nieuchronnie zbliża się do prawdy o sobie samym – mówi Natalia Koryncka-Gruz.


Marian Dziędziel i Stanisława Celińska na planie filmu "Warsaw by Night". Fot. Eureka Studio.

8 listopada w okolicach ronda de Gaulle'a w nocnym klubie, gdzie, na filmowym planie, zobaczyć można było występującą tancerkę go-go, kręcono sceny z udziałem Stanisławy Celińskiej i Mariana Dziędziela. Helena, w którą wciela się Celińska, i grany przez Dziędziela Piotr byli kiedyś małżeństwem, następnie rozstali się, by ponownie, po wielu latach, się spotkać. W międzyczasie Piotr przebywał za granicą i związał się z inną kobietą. Gdy mężczyzna wraca do Polski, Helena - była piosenkarka, później nauczycielka muzyki - spotyka go po raz pierwszy od ponad 30 lat. "Piotr jest muzykiem, gra na bandżo i mandolinie. Kiedyś występował razem z pierwszą żoną - on grał, ona śpiewała" - objaśnia relacje Piotra z Heleną Marian Dziędziel.Kazimierz Kaczor i Stanisława Celińska. Fot. Eureka Studio.

Inną bohaterką tej historii jest Iga, kurator w muzeum sztuki. Prywatnie Iga jest w udanym związku - z artystą - ale czuje się niespełniona. - Ma dobry dom, dobrą rodzinę, ciągle jednak za czymś jeszcze tęskni" - powiedziała o Idze Koryncka-Gruz. Maja to z kolei wyzwolona 30-latka, poszukująca w życiu szaleństwa i zabawy. Związała się z
mężczyzną, który "chce ją ustabilizować, ułożyć po swojemu, aby była grzeczną realizatorką jego marzeń - opowiada reżyserka. Maja jednak takiej stabilizacji nie chce - opowiada reżyserka filmu.

Czwarta, najmłodsza z kobiet, Renata, choć ma zaledwie 19 lat, często myśli o przemijaniu. Przemijanie, zderzenie się z czasem to, jak zaznaczyła reżyserka, także tematy tego filmu. Akcja toczy się 30 października, bohaterki krążą po mieście, gdzie trwa halloweenowa zabawa, a na ulicach widać ludzi w maskach. Scenariusz "Warsaw by Night" napisał Marek Modzelewski. Zdjęcia do filmu (których autorami są Zdzisław Najda i Michał Sobociński), rozpoczęły pod koniec września 2013 roku w Warszawie. Premierę filmu zaplanowano na jesień 2014 roku.


MZ
Portalfilmowy.pl/PAP
Ostatnia aktualizacja:  12.11.2013
Zobacz również
Katarzyna Herman i Jacek Poniedziałek wśród "Sąsiadów"
"Jack Strong" w Alvernia Studios
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll