PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Od kilku tygodni trwają zdjęcia do nowego filmu Magdaleny Piekorz "Zbliżenia". Ekipa pracowała już w podwarszawskim Skolimowie, Warszawie i Kołobrzegu. Przed filmowcami główny etap zdjęć w Katowicach, które są miejscem akcji filmu.

Tematem "Zbliżeń" jest silna emocjonalna więź między matką graną przez Ewę Wiśniewską i jej dorosłą córką, w którą wciela się Joanna Orleańska.


Joanna Orleańska i Ewa Wiśniewska na planie "Zbliżeń", fot. Adam Golec / Studio Filmowe TOR

-  Po stracie ojca, Marta i jej matka stały się dla siebie nawzajem całym światem, ich relacja jest tak silna, że nie mogą bez siebie funkcjonować. Najpierw matka poświęciła swoje życie, żeby stworzyć córce idealny świat, pełen ciepła i miłości, a teraz Marta w poczuciu odpowiedzialności, nie potrafi zostawić matki samej sobie, nawet jeśli dzieje się to kosztem jej własnego życia. Nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo jest uzależniona od matki, a matka od niej i jak bardzo się przez to wzajemnie krzywdzą - mówi Joanna Orleańska. - Podobnie jak Marta również jestem bardzo blisko z moją mamą, tak jak ona pochodzę ze Śląska i byłam  wychowana w bardzo rodzinnej tradycji. W odróżnieniu jednak od mojej bohaterki jestem osobą bardzo niezależną i dlatego ta rola jest dla mnie ciekawym aktorskim wyzwaniem - dodaje.

- Grana przeze mnie rola matki należy do tych, które niezwykle angażują aktora. Ta postać przypomina mi Charlottę, w którą wcieliłam się w spektaklu teatru Ateneum "Sonata jesienna" według Ingmara Bergmana. Takie role sprawiają, że aktor zapomina o wszystkim, co go otacza, ważne jest tylko to, co dzieje się na scenie czy na planie filmowym - mówi z kolei Ewa Wiśniewska. - To, o czym opowiadamy, to zbliżanie się bohaterów, ale również odpychanie. Emocjonalne zazębianie się, które ostatecznie powoduje, że ludzie odpadają od siebie, jak atomy i oddalają się - dodaje aktorka.


Ewa Wiśniewska na planie "Zbliżeń", fot. Adam Golec / Studio Filmowe TOR

- Przyznam, ze miałam tremę spotykając się na planie z tak doświadczoną aktorką, jaką jest Ewa Wiśniewska, zwłaszcza, że zaczynaliśmy od najtrudniejszych, bardzo mocnych, emocjonalnych scen. Okazało się jednak, że jest ona  wrażliwą osobą, bardzo świadomą i silną, a także piękną i interesującą kobietą. Cieszę się, że mogę podpatrywać ją i od niej się uczyć - mówi o wspólnej pracy na planie Joanna Orleańska.

"Zbliżenia" to kolejny wspólny projekt Magdaleny Piekorz i pisarza Wojciecha Kuczoka, którzy mają na swoim koncie nagrodzone Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni "Pręgi" (2004) oraz "Senność" (2008). Za zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżyserki, operator Marcin Koszałka. Producentem filmu jest Studio Filmowe TOR.


RP
iFilm
Ostatnia aktualizacja:  19.09.2013
Zobacz również
Sławomir Fabicki nakręci film familijny o szympansie
Lublin zagra Warszawę w "Kamieniach na szaniec"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll