PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
3 sierpnia w w Łodzi ruszą główne zdjęcia do drugiego po "Drucikach", pełnometrażowego projektu reżysersko-scenariuszowego duetu Oli Gowin i Ireneusza Grzyba zatytułowanego "Małe Stłuczki".

"Małe stłuczki" to film o przypadkowych spotkaniach ludzi i ich konsekwencjach. Asia i Kasia dzielą nie tylko mieszkanie, ale prowadzą także wspólną firmę – zajmują się likwidowaniem starych mieszkań. Spotkanie Asi z Piotrem, który niedawno rozstał się z żoną, a teraz pracuje w pakowalni pudełek, wprowadzi w życie trójki nową ener&ię. Film opowiada o młodych ludziach, którzy szukają szczęścia na własnych, niepodyktowanych przez nikogo warunkach.Film reżyserują wspólnie Aleksandra Gowin i Ireneusz Grzyb – dwójka absolwentów łódzkiej PWSFTViF. Ich o cztery lata wcześniejsza fabuła "Druciki" pokazywana na wielu festiwalach w Polsce zdobyła nagrody m.in. w Koszalinie, Warszawie i Jeleniej Górze. Wiosną tego roku, w ramach programu "30 minut" Studia Munka SFP, pracowali natomiast nad krótkometrażówką "Stwór". Film ma mieć premierę na jesieni. Teraz wracają na plan "Małych stłuczek", prace na którymi rozpoczęli w grudniu ubiegłego roku. - Ten projekt ma już swoją historię. Zdjęcia miały odbyć się rok temu, ale nie udało się zamknąć budżetu. Potem dostaliśmy dofinansowanie z PISF i w grudniu zrealizowaliśmy cztery dni zdjęć uciekających w jednej lokacji, bo była taka konieczność. Teraz wchodzimy na plan na miesiąc - wyjaśnia producentka filmu Agnieszka Dziedzic, która wraz z operatorem Jakubem Burakiewiczem stworzyła Koi Studio. Projekt Oli i Irka to dla nich debiut w roli producentów pełnego metrażu.

W "Małych stłuczkach" reżysersko-scenariuszowy duet Ola Gowin i Ireneusz Grzyb pozostaje wierny poetyce łączenia surrealizmu z rzeczywistością oraz charakterystycznemu poczuciu humoru, którymi wypełnione są zarówno "Druciki", jak i "Stwór". - Na ekranie chciałbym pokazać realność, w której zobaczyć można magię – tak o filmie mówi Irek Grzyb.

W głównych rolach zobaczymy Agnieszkę Pawełkiewicz, która ostatnio pojawiła się w "Zabić bobra", Helenę Sujecką znaną z "Yumy" oraz Szymona Czackiego. Autorką zdjęć do filmu jest Ita Zbroniec-Zajt – absolwentka łódzkiej PWSFTViT, odpowiedzialna za zdjęcia do wielu nagradzanych etiud studenckich, m.in. "Urodzin" Jenifer Malmqvist czy "Kichota" Jagody Szelc.

RP
Koi Studio
Ostatnia aktualizacja:  31.07.2013
Zobacz również
Anna Wieczur-Bluszcz adaptuje serbskie opowiadania
Ożywili "Powstanie Warszawskie"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll