PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Autor komedii "Od pełni do pełni" Tomasz Szafrański przeniesie na ekran powieść Edmunda Niziurskiego "Klub włóczykijów". W ekranizacji popularnej książki dla młodzieży zagrają Zbigniew Zamachowski i Wojciech Mecwaldowski.

"Klub włóczykijów" to komedia przygodowa dla całej rodziny, zainspirowana powieścią Edmunda Niziurskiego „Klub włóczykijów, czyli trzynaście przygód wujka Dionizego” będącej luźną kontynuacją słynnych "Przygód Marka Piegusa". Chociaż książka została napisana w latach sześćdziesiątych, będący także autorem scenariusza Tomasz Szafrański postanowił przenieść akcję filmu do współczesności.

Kadr z filmu "Klub włóczykijów", fot. Domino Film

Fabuła opowiada o trzynastoletnim Kornelu (Franek Dziduch), który wraz ze swoim zwariowanym stryjem Dionizym (Bogdan Kalus) i paroma przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie owianego tajemnicą skarbu, ukrytego w czasie wojny przez dziadka Kornela, Hieronima. Ich tropem podąża para przestępców, Wieńczysław Nieszczególny (Wojciech Mecwaldowski) i doktor Bogumił Kadryl (Zbigniew Zamachowski), którzy nie cofną się przed niczym by położyć ręce na skarbie. Rozpoczyna się niezwykła podróż, pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

"Klub włóczykijów" ma być optymistycznym filmem wakacyjnym, nawiązującym do tradycji dawnego polskiego kina dla młodzieży w stylu „Stawiam na Tolka Banana”, lecz opowiedzianym przy użyciu nowoczesnych środków filmowych. - Jego konwencję wyobrażamy sobie jako rodzaj „Indiany Jonesa” z dziecięcymi bohaterami, którzy wpadając z jednej przygody w drugą rozwiązują swoje problemy i poznają świat, który ich otacza. W trakcie podróży i przezwyciężania nieoczekiwanych trudności bohaterowie poznają się lepiej, zbliżają się do siebie, nabywają zrozumienia dla swoich dziwostek i odkrywają prawdziwe znaczenie przyjaźni. Jednak nade wszystko film ma być zaproszeniem do śmiechu i zabawy - wyjaśnia Tomasz Szafrański.

Producentem "Klubu włóczykijów" jest Domino Film. Realizację filmu wsparły finansowo Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Samorząd Gminy Pułtusk. Choć budżet obrazu nie jest jeszcze zamknięty, padł już pierwszy klaps na planie. W kwietniu w Muzeum Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach ekipa nakręciła teaserowy zwiastun filmu, który zachęcić ma ewentualnych donatorów do wsparcia produkcji. Za zdjęcia do filmu odpowiada Artur Żurawski, który współpracował z Szafrańskim przy filmie "Od pełni do pełni", a także serialach "Do Dzwonka", "Komisarz Rozen" i "Do Dzwonka Cafe". Główne zdjęcia do filmu planowane są w wakacje. Premierę filmu zapowiedziano na przyszły rok.Kilka dni temu w serwisie wspieramkulture.pl wystartowała crowdfundingowa kampania, poprzez którą twórcy chcą zgromadzić 100 tys. złotych potrzebnych na stworzenie filmowych scenografii. Produkcję wesprzeć można TUTAJ>>>

RP
portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  14.06.2013
Zobacz również
Sesja zdjęciowa do plakatu "Wałęsy"
Ewa Wiśniewska i Joanna Orleańska w nowym filmie Magdaleny Piekorz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll