PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
"Mazurek" to dramat obyczajowy, który Julia Kolberger wyreżyseruje na podstawie własnego scenariusza. Tłem historii są Święta Wielkanocne. Jest pierwsze zdjęcie z planu tej krótkometrażowej produkcji, z Kingą Preis w roli głównej.

Urszula (Kinga Preis) piecze wielkanocny mazurek. Jej dwudziestoletnia córka, Ada (Marta Juras), która studiuje zagranicą, ma zaraz przyjechać na ferie do domu. Tym razem przyjedzie ze swoim narzeczonym, Anglikiem, którego chce przedstawić rodzinie. Urszula szykuje śniadanie z pomocą swojego męża Marka (Roman Gancarczyk), ojczyma Ady. Na śniadanie są również zaproszeni były mąż Urszuli i ojciec Ady Stefan (Paweł Królikowski) oraz jego młodsza żona Bobas (Aleksandra Domańska). Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony, James (Richard Berkeley), jest od niej trzydzieści lat starszy. Świąteczne życzenia i dzielenie się jajkiem odbywają się już w bardzo napiętej atmosferze. Kulminacja następuje tuż po podaniu wielkanocnego mazurka...


Kinga Preis w filmie „Mazurek”, fot. Studio Munka

Za zdjęcia do filmu odpowiada Jakub Giza, a producentem wykonawczym i koproducentem jest Watchout Productions.

Julia Kolberger studiowała filologię angielską, filmoznawstwo i lingwistykę stosowaną w Tours i w Paryżu.  Jest absolwentką reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Dotychczas zrealizowała etiudy: "Mi mama nie przeszkadza" (dok.,2005), "Powiedz mi coś jeszcze" (fab., 2006), "Przez dotyk" (dok., 2007), "Trening" (fab., 2008), "Jutro mnie tu nie będzie" (fab, 2010) - 28 minut (film dyplomowy w PWSFTviT).

 "Trening" otrzymał Grand Prix na Łodzią po Wiśle 2008. "Jutro mnie tu nie będzie" zdobyło m.in. II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kustendorf w Serbii, Złotą Kijankę na Camerimage 2010, Nagrodę Specjalną w konkursie "Młode Kino Polskie" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, I miejsce na NYPFF i III Nagrodę na Łodzią po Wiśle 2010. Obecnie reżyserka pracuje nad scenariuszem pełnometrażowego debiutu fabularnego "Rodzina".

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w ramach Stowarzyszenia Filmowców Polskich i jest producentem debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem - od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu.

Filmy krótkometrażowe można realizować w Studiu w ramach trzech Programów: "30 Minut", "Pierwszy Dokument" i "Młoda Animacja", poświęconych odpowiednio fabułom, dokumentom i animacjom.

EJ
StudioMunka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  17.09.2012
Zobacz również
Canal+ koproducentem najnowszego filmu Waldemara Krzystka
„Strange sounds” zaczyna nabierać kształtów!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll