PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Współfinansowany przez internautów film „Strange sounds” wchodzi w ostatni etap preprodukcji. Zdjęcia startują w połowie września.

Przewidzianych jest aż dziesięć dni zdjęciowych. Do tego efekty specjalne na najwyższym poziome i zaangażowanie ponad 20-osobowej ekipy. Wszystko to za jedyne 10 tyś. złotych, z czego 4 tysiące to pieniądze zebrane od internautów plus aport sprzętowy, osobowy i postprodukcyjny koproducentów filmu: AgRafka Film, Alien FX, ekipa.waw.pl i Kamila Radziszewskiego, który stanowi równowartość niebagatelnej kwoty 110 tyś. złotych.

Przedstawiamy długo oczekiwany drugi teaser, prezentujący warstwę wizualną i klimat realizowanego filmu:- To nie będzie zwykła historyjka opowiedziana od A do Z. Ten film ma działać przede wszystkim klimatem. W warstwie narracyjnej widz nie zawsze będzie wiedział, czy ogląda realny świat czy sen-wizje bohaterki – opowiada Rafał Andrzej Głombiowski, scenarzysta i reżyser filmu.

W filmie mroczna historia głównej bohaterki splata się z tajemniczym zjawiskiem dziwnych dźwięków, które w niewyjaśniony sposób zaczynają wpływać na ludzi i otaczającą ich przyrodę. Punktem wyjścia dla scenariusza był prawdziwy, opisywany szeroko w Internecie fenomen nazwany strange sounds, słyszany na całym świecie od kilkunastu miesięcy.


"Strange sounds", fot. materiały prasowe

W głównej roli zobaczymy Olgę Serebryakovą, wyróżnioną na Festiwalu Filmowym Gdyni w 2009 za rolę w 30-minutowym filmie "Przyjdź do mnie" (reż. Ewa Banaszkiewicz). Partnerować jej będą Maciej Dużyński i debiutujące przed kamerą Anna Maria Nowakowska oraz Agnieszka Włodarczyk.

- Film kręcony jest w domu mojej nieżyjącej już babci, w którym rzeczywiście nikt nie mieszka od ponad trzydziestu lat. Ten stary dom kryje niejedną tajemniczą historię, a przepiękne, klimatyczne krajobrazy wokół aż się proszą, aby stać się tłem naszej opowieści – opowiada II reżyserka i współautorka scenariusza, Agnieszka Adamek.

Po sześciu intensywnych dniach pracy na wsi Lipa koło Przasnysza ekipa przewiduje jeszcze jeden dzień zdjęciowy we wnętrzu w Warszawie, oraz planowane pod efekty specjalne ujęcia plenerowe, które będą realizowane na Mazowszu i Pustyni Błędowskiej.

Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym filmu.


GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  11.09.2012
Zobacz również
Pierwsze zdjęcie z planu filmu Julii Kolberger
Długo szukałem swojego kina
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll