PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Organizatorzy Gdynia - Festiwal Filmowy ogłosili listę filmów, które będzie można obejrzeć w tegorocznej festiwalowej Panoramie. Są wśród nich zarówno obrazy znane już z kinowych ekranów, jak i produkcje dotąd nie pokazywane publicznie.

Ponieważ poprzedni festiwal w Gdyni odbył się w czerwcu 2012 roku, w programie tegorocznej edycji imprezy znalazły się tak naprawdę tytuły z ostatniego półtora roku. Najstarszym z obrazów prezentowanych w Panoramie będzie "Yuma" Piotra Mularuka. Ten opowiadający o czasach transformacji na pograniczu polsko-niemieckim obraz w kinach obecny był w sierpniu ubiegłego roku. Zeszłorocznym rodowodem legitymują się także, mająca premierę w listopadzie, "Ixjana" braci Skolimowskich oraz "Wszystkie kobiety Mateusza" Artura Więcka, który można było oglądać w ubiegłym roku na festiwalach, a w kinach pojawi się 30 sierpnia br.

Kadr z filmu "Wszystkie kobiety Mateusza", fot. /wszystkiekobietymateusza.pl

Kolejne tytuły z listy - "Tajemnicę Westetplatte" Pawła Chochlewa, "Baczyńskiego" Kordiana Piwowarskiego, "Żywie Biełaruś!" Krzysztofa Łukaszewicza i "Oszukane" Marcina Solarza oglądać mogliśmy w kinach w pierwszej połowie 2013 roku.

"Silent Lake" Mariusza Kuczewskiego, "Kamczatka" Jerzego Kowyni i "Stacja Warszawa" zespołu Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Mikovic, Mateusz Rakowicz i Tymon Wyciszkiewicz to tytuły, które miały swoją premierę w czerwcu br. na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie. "Kamczatka" wróciła stamtąd z nagrodami za scenariusz oraz role główne, zaś "Stacja Warszawa" wyróżniona została za debiutancką kreację Klary Bielawki, a także stronę techniczną filmu: zdjęcia, dźwięk i muzykę. To jednak nie wystarczyło, by znaleźć się w bardzo mocnym w tym roku, Konkursie Głównym Gdynia - Festiwal Filmowy.

Listę produkcji prezentowanych w Panoramie zamyka "Jaskółka" Bartosza Wyrwasa - współczesny kameralny dramat odwołujący się do PRLu lat 70., dla którego pokazy w Gdyni będą pierwszą okazją do konfrontacji z publicznością.

- Panorama Polskiego Filmu od dwóch lat, po wprowadzeniu ostrej selekcji festiwalowej, cieszy się coraz większą popularnością wśród publiczności. Nie trafiają do niej filmy przypadkowe, niemające nic do powiedzenia, nieskłaniające do dyskusji – mówi Dyrektor Artystyczny Festiwalu Michał Chaciński. Co więcej filmy te, po raz pierwszy w historii Festiwalu, również będą w tym roku miały szansę na nagrodę. Festiwal ustanowił nagrodę finansową dla reżysera najlepszego filmu w Panoramie, przyznawaną na podstawie głosów publiczności Festiwalu - dodaje.Lista Filmów Panorama Polskiego Filmu 38. Gdynia – Festiwal Filmowy:
38. Gdynia - Festiwal Filmowy, odbędzie się w dniach 9-14 września w nowo wyremontowanym gmachu Teatru Muzycznego, Multikinie, Klubie Filmowym,  Muzeum Miasta Gdyni i na Plaży Miejskiej.


 
RP
Gdynia - Festiwal Filmowy
Ostatnia aktualizacja:  30.08.2013
Zobacz również
Gdynia bez Lecha Majewskiego
Zostań jurorem festiwalu filmowego w Gdyni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll