PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Maj był zdecydowanie najlepszym z tegorocznych miesięcy na polskim rynku dvd/blu-ray. Miłośnicy kina domowego mieli w czym przebierać.


"Koń turyński", fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty


10. Mission: Impossible – Ghost Protocol (dvd/blu-ray) – dys. Imperial-Cinepix

Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego elitarny zespół zostają oskarżeni o dokonanie terrorystycznego ataku bombowego na Kreml. Pozostawieni beż środków i wsparcia muszą się ukrywać, a Ethan za wszelką cenę stara się oczyścić z zarzutów. Znakomite, niepozbawione autoironii kino sensacyjne w niezłym wydaniu – wydanie blu-ray oferuje kilka ciekawych materiałów o realizacji filmu. Przeczytaj RECENZJĘ.
9. Restless (dvd) – dys. Imperial-Cinepix

Zniechęcony życiem chłopak poznaje pełną uroku, wrażliwą dziewczynę, która w odróżnieniu od niego, głęboko kocha i życie, i świat. Gdy spotykają się na pogrzebie, znajdują wspólny grunt w swoim wyjątkowym postrzeganiu i doświadczaniu rzeczywistości. Nowy film Gusa van Santa został znakomicie wydany – na płycie, oprócz standardowych materiałów o realizacji, znajduje się pełnometrażowa, niema wersja filmu zmontowana z ujęć alternatywnych. Przeczytaj RECENZJĘ.
8. Muppety
(dvd/blu-ray) – dys. CD Projekt

Muppety powracają w wielki stylu. Tym razem pluszaki, wspierane przez Jasona Segela i Amy Adams, walczą z chciwym teksańskim biznesmenem, który planuje zburzyć ich studio. W wydaniu blu-ray kilka przyjemnych ciekawostek – m.in. komentarz audio oraz zabawny making of. Przeczytaj RECENZJĘ.
7. Tim Burton – Kolekcja (dvd) – dys. Galapagos

Kolekcja 8 filmów największego ekscentryka współczesnego mainstreamu. Twórczość Tima Burtona prześledzić możemy zarówno na przykładzie wczesnych  (m.in. „Sok z żuka” i „Batman”), jak i późnych (m.in. „Sweeney Todd” i „Gnijąca panna młoda”) dokonań. W wydaniu m.in. trzy komentarz reżyserskie, kilka reportaży przybliżających kulisy realizacji oraz – po raz pierwszy w Polsce – mniej znany film Burtona, „Niesamowita przygoda Pee-Wee Hermana”). Przeczytaj RECENZJĘ.
6. Sherlock Holmes: Gra cieni
(dvd/blu-ray) – dys. Galapagos

Kontynuacja hitu z Robertem Downeyem Juniorem. Genialny Holmes nigdy nie miał sobie równych… aż do tej pory. Przestępca, wybitny umysł, profesor James Moriarty, dorównuje Holmesowi bystrością umysłu a jego niezwykłe okrucieństwo i determinacja w dążeniu do zła dają mu olbrzymią przewagę. Film doczekał się świetnej edycji blu-ray, którego największą atrakcją jest pełnometrażowy, interaktywny tryb Maximum Movie Mode. Przeczytaj RECENZJĘ.
5. Luther. Seria 1
(dvd) – dys. Best Film

Pierwszy sezon znakomitego serialu kryminalnego z Idrisem Elbą w roli głównej. Pracujący w londyńskiej jednostce zajmującej się poważnymi przestępcami detektyw Luther jest doskonałym śledczym i błyskotliwym geniuszem. Rozwiązywanie kryminalnych spraw jest jego obsesją, zaś stawka z odcinka na odcinek staje się coraz wyższa. Przeczytaj RECENZJĘ.
4. Aleksiej German – Kolekcja (dvd) – dys. 35MM

W swoich filmach Aleksiej German pokazuje okrucieństwo czasów stalinowskich, okazuje człowieka bezkrytycznie akceptującego taki system i dostosowującego się. Pokazuje też, że w całej tej machinie zła, zachowały się jednostki, które chcą się temu przeciwstawiać, które stawiają czoła wszelkim przeciwnościom w walce o swoją moralność.
3. Oblicza polskiego filmu dokumentalnego
(dvd) – dys. Against Gravity

"Oblicza...” to – jak sam tytuł wskazuje – przekrój przez najciekawsze dokonania polskich dokumentalistów ostatnich lat. W zestawie znalazło się 9 filmów, w tym wielokrotnie nagradzani "Lekarze" Tomasza Wolskiego i "Deklaracja nieśmiertelności" Marcina Koszałki. Przeczytaj RECENZJĘ.

 


2. Dziewczyna z tatuażem (dvd/blu-ray) – dys. Imperial-Cinepix

Adaptacja światowego bestsellera Stiega Larssona. Oskarżony zniesławienie dziennikarz Mikael Blomkvist przyjmuje zaproszenie przemysłowca Henrika Vangera i w najściślejszej tajemnicy, na prośbę wuja ofiary podejmuje się trudnego zadania rozwikłania sprawy morderstwa sprzed 40 lat. Nie wie, że każdy jego krok śledzi genialna hakerka Lisbeth Salander. Film został świetnie wydany: do wyboru komentarz reżysera i cztery godziny materiałów wideo. Przeczytaj RECENZJĘ.
1. 11. MFF Nowe Horyzonty
(dvd) – dys. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Box z ośmioma najciekawszymi filmami zeszłorocznej edycji wrocławskiego festiwalu przynosi pakiet reprezentatywnych dla tej imprezy tytułów. Pośród wyselekcjonowanych filmów znalazły się m.in. najnowsze dokonania Kima Ki-duka, Nuriego Bilge’a Ceylana i Beli Tarra, debiut Anki i Wilhelma Sasnali czy nowy film Urszuli Antoniak. Ascetyczny zestaw to osiem płyt, żadnych reklam, dodatków czy innych przeszkadzajek. Tylko kino i my.PP
Ostatnia aktualizacja:  19.06.2012
Zobacz również
"Polskie Debiuty 2012” na dvd już w sprzedaży!
Złota Kolekcja Sputnika #3: Mój przyjaciel Iwan Łapszyn (German)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll