PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  24.05.2012
W maju ukazały się kolejne płyty dvd wyprodukowane przez Telewizję Polską. Widzowie będą mogli powiększyć domową kolekcję o program satyryczny „Dobranoc dla dorosłych” i seriale animowane „Dziwne przygody Koziołka Matołka”, „Pies, Kot i ..”, „ Pomysłowy Dobromir” oraz „Tajemnice Wiklinowej Zatoki”.

„Dobranoc dla dorosłych” to kontynuacja niezapomnianego cyklu programów satyrycznych „Bajki dla dorosłych”, emitowanych w latach 70., w niedzielne wieczory po Dzienniku Telewizyjnym. Narratorem cyklu jest także Jan Kobuszewski, który siedząc w swoim dużym, wygodnym fotelu opowiada widzom bajkę, która miała miejsce „dawno, dawno temu”, albo „nie tak dawno temu”. Każdą z nich kończy zaskakującą pointą, morałem, po której żegna się z widzami w pamiętny sposób – „Dobranoc Państwu!”W programie widzowie mogą zobaczyć m.in: Krystynę Borowicz, Andrzeja Fedorowicza, Stefana Friedmanna, Marię Glinkę, Lecha Ordona, Krzysztofa Kalczyńskiego, Cezarego Kaplińskiego, Halinę Kowalską, Ewę Lemańską, Włodzimierza Nowaka, Tadeusza Plucińskiego, Karola Stępkowskiego, Kazimierza Wichniarza.

„Dziwne przygody Koziołka Matołka” - W Pacanowie kozy kują” – tak zaczyna się jedna z najpopularniejszych serii polskich dobranocek, której bohaterem jest sympatyczny Koziołek Matołek, przemierzający świat w poszukiwaniu przygód.  Scenariusze 10-minutowych odcinków wykorzystują postać Koziołka Matołka stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, oraz jego motyw poszukiwania Pacanowa. Ten polski serial animowany dla dzieci został nakręcony w latach 1969-1971.

„Pies, kot i…’ to serial animowany dla dzieci  o przygodach psa i kota, którzy „w jednym stali domu”. Dom należy do psa, kot jest dzikim lokatorem, który zadomowił się na poddaszu. Serial pokazuje konflikt pomiędzy dwoma bohaterami, a najczęstszą jego przyczyną są nowe przedmioty w domu , który każdy z nich chce mieć dla siebie. Na końcu zwierzęta zawsze wspólnie wychodzą z opresji  w jakie popadają przez konflikt.

„Pomysłowy Dobromir”  to  dobranockowy serial animowany. W serialu w prosty sposób wyjaśniane są zasady działania „urządzeń” stosowanych w gospodarstwach domowych. Bohaterem jest Dobromir – mały chłopiec, który mieszka z dziadkiem  na wsi. Towarzyszem przygód jest szpak.

„Tajemnice Wiklinowej Zatoki” - ten animowany serial rozgrywa się nad wodą w środowisku zwierząt. Bohaterem jest młody piżmak Serafin, który rozpoczyna samodzielne życie. Buduje dom i zaprzyjaźnia się ze szczurem Archibaldem. Spotyka różne zwierzęta – jedne przyjazne, inne wrogie i przeżywa wiele przygód.

Wydawnictwa są dostępne na stronie www.sklep.tvp.pl, w sieciach Empik, Media Markt, Media Saturn oraz księgarniach internetowych m.in. merlin.pl.


GU
TVP
Ostatnia aktualizacja:  27.05.2012
Zobacz również
Złota Kolekcja Sputnika #2: Hamlet (Kozincew)
Złota Kolekcja Sputnika #1: Dni zaćmienia (Sokurow)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll