PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  24.04.2012
8 maja nakładem Against Gravity na dvd trafi specjalny zestaw z polskimi filmami dokumentalnymi, prezentujący dziesięciu najbardziej charakterystycznych twórców tego gatunku.W skład boxu wejdą "Paparazzi" Piotra Bernasia, "Na niebie i na ziemi" Macieja Cuske, "Cudze listy" Macieja Drygasa, "Kołysanka z Phnom Penh" Pawła Kloca, "Deklaracja nieśmiertelności" Marcina Koszałki, "Koniec Rosji" Michała Marczaka, "Argentyńska lekcja" Wojciecha Staronia, "Poza zasięgiem" Jakuba Stożka i "Lekarze" Tomasza Wolskiego.

O filmach...

ARGENTYŃSKA LEKCJA
Nauczycielka języka polskiego i absolwent szkoły filmowej wyjeżdżają na Syberię w okolice jeziora Bajkał, by odwiedzić potomków polskich zesłańców. Ona ma uczyć tam języka polskiego, on chce kręcić film o niej i jej uczniach. Tak powstaje „Syberyjska lekcja” (1998). Po latach, już jako małżeństwo, reżyser i jego żona udają się do Argentyny.

PAPARAZZI
"Paparazzi" to pierwszy polski film opisujący kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazziego Przemysława Stoppy – od polowania na Romana Polańskiego, po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską.

KONIEC ROSJI
Dziewiętnastoletni Aleksiej przylatuje do oddalonej od cywilizacji małej strażnicy na północnych krańcach Rosji,  aby odbyć służbę wojskową. To tam młody rekrut otrzyma być może najważniejszą lekcję życia.

DEKLARACJA NIEŚMIERTELNOŚCI
Opowieść o upływie czasu, przemijaniu, walce z nieuchronnymi prawami biologii i zmaganiu się z destrukcją własnego ciała, której bohaterem jest Piotr "Szalony" Korczak - jeden z najlepszych polskich alpinistów.

NA NIEBIE I NA ZIEMI
Intrygujący portret Wylatowa – miejscowości, w której zbierają się ludzie przekonani o istnieniu pozaziemskich form życia (UFO).

CUDZE LISTY
PRL kontrolowały rocznie korespondencję milionów Polaków. Cudze listy pisane przez okres całego PRL-u stały się tkanką do zbudowania przejmującego portretu wewnętrznego Polaków tamtych lat.

LEKARZE
Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych i pokoi, w których odbywają się specjalistyczne konsultacje medyczne? Na oddziale chirurgicznym podpatrujemy codzienną pracę lekarzy. Choć zwykle posługują się niezrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika językiem, jest też miejsce na drobne żarciki czy środowiskowe anegdoty. W ich pracy, pomimo zdobytej wiedzy i doświadczenia, również zdarzają się momenty zaskakujące…

POZA ZASIĘGIEM
Karolina i Klaudia próbują samodzielnie odbudować relacje rodzinne, których przez lata nie udało się naprawić dorosłym. Realizacja tego planu okazuje się jednak o wiele trudniejsza niż mogłyby przypuszczać.

KOŁYSANKA Z PHNOM PENH
Ilan Schickman wyjechał z Izraela w poszukiwaniu lepszego życia. Teraz mieszka w Phnom Penh w Kambodży, razem ze swoją dziewczyną Saran i córkami, gdzie zarabia na utrzymanie rodziny jako jasnowidz. Jednak przepowiadanie przyszłości w dzielnicy czerwonych latarni może być niebezpieczne. Dlatego Ilan musi zadać sobie pytanie o przyszłość najbliższych…
PP
Against Gravity
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
Filmy Grigorija Kozincewa od dziś na dvd!
"Cinema Verite" już na dvd!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll