PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  16.04.2012
Kwiecień, podobnie jak poprzedni miesiąc, nie obfituje w zbyt wiele ciekawych wydarzeń na rynku dvd, dlatego o uwagę klienta będą walczyć tytuły nieoczywiste.


"Moneyball", fot. Imperial-Cinepix

Jak co miesiąc, na dvd i blu-ray trafiają popularne filmy kinowe, m.in. "Chciwość", „Moneyball" z Bradem Pittem, "Wyścig z czasem" z Justinem Timberlake’em i Amandą Seyfried, nowe „Coś” czy „Habemus Papam – mamy papieża”.

Paradoksalnie, ciekawsze premiery kryją się pośród tytułów, które na polskie ekrany nie trafiły. I tak, na dvd pojawiły się m.in. "J. Edgar" Clinta Eastwooda, remake „Nędznych psów”, „Wyatt Earp: Zemsta” z Valem Kilmerem, nowy pełnometrażowy odcinek przebojowego „Sherlocka”, sensacja z Harrisonem Fordem„Ścigani” czy „Krwawa hrabina” z Julie Delpy w roli hrabiny Batory.

Wielbiciele powrotów do przeszłości ucieszą się, że Kino Świat rzuca na rynek kolejną porcję katalogu odzyskanego od Vision, czyli „Terminatora 2: Dzień sądu” (także w wersji blu-ray), „The Doors” Olivera Stone’a, „Na krawędzi”, „Harry’ego Angela” z Mickeyem Rourke’em i Robertem De Niro i "Gwiezdne wrota" wczesnego Rolanda Emmericha. Edycji blu-ray doczekają się „American Pie 2” i „American Pie 3: Wesele”, dwie części „Zakonnicy w przebraniu” z Whoopi Goldberg oraz nowsze animacje ze studia Disneya, „Lis i Pies”, "Pocahontas" i "Tarzan". Do sprzedaży na dvd i blu-ray powróci też skandynawskie „Millennium”, zarówno w wersji filmowej, jak i serialowej.

Fani polskiego kina w kwietniu nie będą mieli z czego wybierać. Z nowości kinowych mogą liczyć tylko na "80 milionów" Waldemara Krzystka i "Wymyk" Grega Zglińskiego. Do sprzedaży trafią też drugi sezon „Przepisu na życie” i re-edycja dvd „Zemsty”Andrzeja Wajdy.

Także koneserzy nie mogą liczyć na wiele – w kwietniu na dvd trafią tylko boxy z filmami Bavo Defurne („Ognisko”, „Marynarz”, „Święty” i „Szczególnie teraz, na wiosnę”) oraz radzieckimi, szekspirowskimi adaptacjami Gregorija Kozincewa („Hamlet”, „Don Kichot”, „Król Lir”).

PP
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
"American Pie" 2 i 3 niebawem na blu-ray, jedynki brak...
J. Edgar już na dvd
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll