PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  9.01.2012
Początek roku nie będzie dla miłośników dvd/blu-ray zbyt atrakcyjny. Większość dystrybutorów zaplanowała swoje pierwsze premiery na drugą połowę miesiąca, ale zdecydowanie brakuje wśród nich wielkich hitów.

Wydaje się, że do miana tytułu miesiąca pretendować będą tylko dwie premiery: "Drive" z Ryanem Goslingiem i pierwszy sezon "Zakazanego imperium". Pierwsza z nich w głównej mierze dzięki swojej dotychczasowej popularności, bo samo wydanie będzie raczej rozczarowujące - dystrybutor wspomina o dołączonej do płyty "książce" z informacjami, nie mówi za to nic o dodatkach. Co więcej, "Drive" nie będzie miało w Polsce edycji blu-ray. Tymczasem już "...imperium" zapowiada się na jedno z najciekawszych wydań roku - w wersji blu-ray znajdzie się niemal 20 godzin dodatków, w tym tryb Obraz w obrazie dla każdego odcinka, sześć komentarzy i reportaże o realizacji.


"Zakazane imperium", fot. Galapagos

W styczniu na dvd i blu-ray ukaże się także kilka zeszłorocznych hitów kinowych: m.in. "Oszukać przeznaczenie 5" (dodatkowo dystrybutor wyda wznowienia poprzednich części), "To tylko seks" z Justinem Timberlake'em i Milą Kunis, "Dług" z Helen Mirren, "Nie bój się ciemności", "Johnny English: Reaktywacja" czy "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena. Nie zabraknie także seriali: Imperial zaplanował na styczeń premierę szóstego sezonu "Trawki" i pierwszy "Justified: Bez przebaczenia".

Ucieszą się fani kina polskiego. Best Film wyda w styczniu serię wznowień rodzimych arcydzieł: nakładem dystrybutora ukażą się m.in. "Kanał", "Pociąg", "Do widzenia, do jutra", "Popiół i diament", "Nóż w wodzie", "Salto" i "Przesłuchanie". W styczniowym katalogu dystrybutora znajdą się poza tym liczne dokumenty przyrodnicze, m.in. "Archiwum planety", "Prywatne życie roślin" czy "Życie. Początek".

Na koniec warto zauważyć, że stosunkowo niewiele filmów będzie miało w tym miesiącu swoje re-edycje blu-ray. Oprócz wspomnianej serii "Oszukać przeznaczenie", ukażą się w zasadzie tylko "Pewnego razu w Meksyku" Roberta Rodrigueza i "Stuart Malutki".

Recenzje wydań dvd/blu-ray zdecydowanej większości wymienionych wyżej tytułów będzie można niebawem przeczytać w Portalu Filmowym.
PP
Informacja własna
Ostatnia aktualizacja:  10.01.2012
Zobacz również
"O północy w Paryżu" na dvd
"Piranha 3DD" jednak nie tylko na dvd?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll