PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
34. FORUM WOKÓŁ KINA
  12.12.2012

Trzeci i ostatni dzień 34. edycji Forum Wokół Kina zapowiada się na niezwykle obfity i różnorodny. Mieszczące się przy krakowskim Rynku, Kino Pod Baranami ponownie gościłć będzie prelegentów, dystrybutorów, ludzi z kinowej branży, by podjąć kolejne istotne tematy, ale i przyglądnąć się filmowej ofercie na nadchodzące miesiące.

Dzień rozpocznie się nietypowo, bowiem zainauguruje go projekcja rosyjskiego filmu „Żyła sobie Baba” w reżyserii Andrieja Smirnowa (godzina 9:00, Sala Niebieska – Kino pod Baranami), który na ekrany polskich kin w marcu wprowadzi firma 35mm. Niemal równolegle, bo już o godzinie 10:00 w Sali Balowej rozpoczną się pierwsze z zaplanowanych na ten dzień warsztatów. Spotkanie nietypowe, ale dla kiniarzy czy dystrybutorów z pewnością cenne, bowiem poświęcone ono będzie krytyce filmowej i jej roli w postrzeganiu, odbiorze kina. Już sama nazwa – „Ci okropni krytycy i ich zabójcze pióra” – może prowokować, ale w obliczu sytuacji sprzed kilku miesięcy, publicznych debat i wzajemnych oskarżeń po filmach "Big Love" Barbary Białowąs i "Kac Wawa" Łukasza Karwowskiego, dziwić specjalne nie może. Dyskusję poprowadzi związany z Gazetą Wyborczą krytyk filmowy – Paweł T. Felis.

KIno pod Baranami Sala Czerwona. Fot. Kino pod Baranami

O ile w tym przypadku dystrybutorzy i kiniarze mówić mogą jednym głosem, o tyle niekoniecznie musi tak być podczas kolejnego panelu dyskusyjnego. Zbigniew Żmigrodzki, reprezentujący współorganizatora Forum, Stowarzyszenie Kina Polskie, zastanawiał się będzie nad relacjami biznesowymi i nie tylko, jakie zawiązują się pomiędzy tymi dwiema grupami. Dyskusja, która zatytułowana została hasłem: „Toksyczna miłość – dystrybutorzy i kiniarze” rozpocznie się o godzinie 11 w Sali Balowej Kina Pod Baranami. Bezpośrednio po niej (od godziny 12.15 w Sali Balowej) głos zabierze Anna Sienkiewicz-Rogowska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, którą zapytać będzie można o wszelkie merytoryczne, ale i formalne kwestie związane ze składaniem wniosków do PISF-u. W końcu nazwa tego spotkania: „Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać” – zobowiązuje.

Druga część dnia tradycyjnie poświęcona będzie na prezentacje. Obok spotkań ściśle branżowych, jak z firmą NEC czy bardzo prężnie działającą Kraków Film Commision, swoje repertuarowe plany zaprezentują kolejni polscy dystrybutorzy. Wśród nich: Alter Ego Pictures/Ent One, Interfilm, ITI Cinema, Next Film, Warner Bros i Kino Świat. Ofertom tym towarzyszyły będą dwie projekcje. Pokazany zostanie polski film "Supermarket" w reżyserii Macieja Żaka (ITI Cinema) oraz brytyjski „Hyde Park on Hudson”Rogera Michella (Kino Świat).

Wieczór zakończy spotkanie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, gdzie będzie miało miejsce uroczyste wręczenie Złotych Biletów, corocznych nagród dla producentów najbardziej kasowych polskich filmów. Ceremonię, swoim mini recitalem, uświetni Joanna Kulig

Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym Forum.    

Kuba Armata
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  13.12.2012
Zobacz również
ITI Cinema, Kino Świat, Next Film i Warner Bros. w roku 2013
34. Forum Wokół Kina - kronika
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll