PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU

PRZEWODNICZĄCY JURY:JULIUSZ MACHULSKI (ur. w 1955 roku w Olsztynie) polski reżyser, producent filmowy, aktor, scenarzysta i dramaturg. Założyciel Studia Filmowego „Zebra” w 1988 roku. W latach 1973–1974 studiował na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1975–1978 na Wydziale Reżyserii Filmowej w PWSFTviT w Łodzi (dyplom w 1980 roku). Autor wielokrotnie nagradzanych komedii (m.in. "Vabank", "Seksmisja", "Vabank II, czyli riposta", "Kingsajz", "Kiler", „Kiler-ów 2-ów”, „Vinci”), występował też jako aktor („Personel”, „Indeks. Życie i twórczość Józefa M.”, "Lekcja martwego języka", "Zabij mnie, glino"). 10 grudnia 1998 roku odsłonięto jego gwiazdę w Alei Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. W październiku 2011 został powołany do Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W 2012 wydał tom wspomnień w formie 46 krótkich felietonów – historii ze swego życia.

ANNA WIECZUR- BLUSZCZ (ur. w 1974 roku) w 1998 roku ukończyła PWST we Wrocławiu, reżyserka i autorka adaptacji spektakli teatralnych w Teatrze Małych Form w Londynie oraz w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy (m.in. „O Stale Obecnych” na podst. poezji ks. J. Twardowskiego, „Porucznik z Inishmore” M. McDonagha, „Deszcze” K. Bizio i T. Mana, „Mizantrop” Moliera). Zadebiutowała w kinie fabułą "Być jak Kazimierz Deyna" w 2011 roku. Film wielokrotnie nagradzany, m.in. na Ińskim Lecie Filmowym uhonorowany „Złotą Rybką”. Na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” zdobyła Grand Prix „Wielkiego Jantara” z uzasadnieniem jury: za rozum, ciepło i ironię w opowieści o Polsce.

KATARZYNA KWIATKOWSKA
(ur. w 1974 roku) polska aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. W 1997 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Wystąpiła w teledysku zespołu Kult „Gdy nie ma dzieci”. Współtworzyła wspólnie z Edytą Jungowską audycję „Babska szkoła jazdy” w Radiu Zet. W programie Szymona Majewskiego niekwestionowana gwiazda, parodiowała m.in. Dodę, Krystynę Jandę, Kazimierę Szczukę, Agnieszkę Chylińską, Maję Komorowską, Krystynę Czubównę, Nelly Rokitę, Magdę Gessler. Grała w wielu polskich filmach i serialach, ostatnio brawurowo główną rolę w debiucie Marii Sadowskiej "Dzień kobiet".JANUSZ GAUER (ur. w 1954 roku w Łodzi) reżyser oraz operator filmowy i telewizyjny. W 1978 roku został absolwentem Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Wybrana filmografia: reżyseria – „Adam i Ewa” (2000-2001); zdjęcia – „Samo życie” (2002-2007), „Deja Vu” (1998), „Kuchnia polska” (1991-1993), „Mów mi Rockefeller” (1990), „Rozalka Olaboga” (1984). 

PIOTR NAJSZTUB (ur. w 1962 w Żninie) polski dziennikarz i publicysta, miłośnik psów oraz zdeklarowany ateista. W latach 2002-2006 redaktor naczelny tygodnika „Przekrój”, zastępca redaktora naczelnego dwutygodnika „Viva!”, publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Wprost”, prowadził wraz z Jackiem Żakowskim program „Tok Szok”, reality show „Dwa światy” oraz program „Najsztub pyta” w telewizji TVN. Współtwórca scenariusza serialu „Czwarta władza”. Współwłaściciel warszawskiej restauracji Przegryź.
AK
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  12.06.2013
Zobacz również
Skład jurorski Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll