PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wykład Janusza Martyna o roli storyboardu w sztuce filmowej odbędzie się 29 czerwca 2013 roku o 16:30 w Galerii Bałtyckiej przy ulicy Zwycięstwa 105 w Koszalinie. Wstęp na wykład jest wolny. Dodatkowo o 25 do 28 czerwca trwać będą zamknięte warsztaty "Storyboard jako kręgosłup opowieści jaką jest film".

W warsztatach weźmie udział grupa studentów z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz część twórców, których animacje zakwalifikowały się do tegorocznego konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, wspólnie poznawać będą tajniki scenopisu obrazkowego. Zapoznają się z zasadami języka filmowego, obowiązującymi przy realizacji storyboardu. Pogłębią umiejętność współtworzenia akcji z reżyserem. Dowiedzą się o sile, z jaką storyboard inspiruje ekipę filmową i określa akcję. Odkryją, że bywa również inspiracją dla scenografów.

 
Storyboard Janusza Martyna / fot. Młodzi i Film

Janusz Martyn pracę artystyczną rozpoczął w 1989 we francusko-polskiej spółce Anima-Pol pod kierownictwem Ireneusza Czesnego i francuskiego animatora Jacquesa Bretadoux uzyskał kwalifikacje animatora filmu rysunkowego. Uczestniczył przy realizacji kilkudziesięciu filmów jako animator i twórca layoutu. Jako reżyser zadebiutował w 1997 roku średniometrażowym filmem ”Kocia Wielkanoc”. Pracował jako reżyser, autor postaci, layoutmen i animator w polskiej edycji „Ulicy Sezamkowej”. Key Animator przy „The Story of Little Tree”  Karen Huybrecht. W 2002 roku jako key animator brał udział w animowanej wersji „Mr. Bean” (Tiger Aspect, Varga Studio Budapest).  Ministerstwo Kultury i Sztuki, w 1998 roku, na podstawie dorobku artystycznego przyznało mu status „Twórcy”.

Jest autorem projektów postaci, plastyki do wielu filmów animowanych i kampanii reklamowych. Film „Gdzie jest Nowy Rok?” zrealizowany na zamówienie TVP S.A w jego reżyserii otrzymał:
- Nominację do Nagrody Pulcinella w Międzynarodowym Konkursie Filmów Animowanych w Positano, we Włoszech (2007),
- Nagrodę dla Najlepszego Filmu Średniometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym DiverCine, Montevideo, Urugwaj (2007),
- Specjalną Nagrodę Młodego Jury na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnych Filmów dla Dzieci „Prix Danube” w Bratysławie (2007).
Autor i współautor projektów postaci  i  scenografii wnętrz do filmu ”Dwanaście Miesięcy”, projektów postaci do filmu „Tatrzańska Opowieść”  oraz do kampanii reklamowych Linii Lotniczych LOT, ERA GSM, produktu DEXAPINI, scenografii do spotu reklamowego „Jutrzenki”. Jest także autorem wielu storyboardów i  ilustracji.

AK
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  14.06.2013
Zobacz również
Prawo autorskie na spotkaniu z mec. Klaudią Błach- Morysińską
Wykład Mary Kate O Flanagan: praca nad scenariuszem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll