PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Organizatorzy 32. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” codziennie na swoim facebookowym profilu zdradzają tytuły kolejnych filmów konkursowych. W minionym tygodniu zaprezentowano aż 28 tytułów, wśród których znalazły się trzy pełnometrażowe debiuty filmowe: "Oszukane", "Kamczatka" i "Stacja Warszawa"

Debiut Marcina Solarza "Oszukane" to inspirowany faktami film z cyklu „Prawdziwe historie“. Jest to opowieść o trudnej miłości matki i córki, których uczucie zostaje wystawione na ciężką próbę. W wieku osiemnastu lat Natalia dowiaduje się, że nie jest biologicznym dzieckiem własnej matki. Okazuje się, że krótko po urodzeniu została w szpitalu zamieniona z innym dzieckiem. To wywraca życie obu kobiet. Z czasem matka i córka uczą się siebie na nowo, zaczynają doceniać wszystko, co je łączy. Okazuje się, że ich miłość jest ważniejsza od biologicznego pokrewieństwa.


Kadr z filmu "Oszukane". Fot. ITI Cinema

"Kamczatka" w reżyserii Jerzego Kowynii to kolejny tegoroczny debiut fabularny. Bohaterem filmu jest  Stacho, który odsiaduje paroletni wyrok w więzieniu. W celi narasta konflikt. Wkrótce  Stacho dostaje okolicznościową dwudniową przepustkę. Jedzie do domu, w którym czeka na niego wiele zmian.


Kadr z filmu "Kamczatka" . Fot. Młodzi i Film

"Stacja Warszawa" w reżyserii  Macieja Cuskego, Kacpra Lisowskiego, Nenada Mikovica, Mateusza Rakowicza, Tymona Wyciszkiewicza oraz Piotra Subbotko to film pełnometrażowy składający się z sześciu splecionych ze sobą nowel fabularnych. Całość tworzy specyficzną panoramę obyczajową oraz niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców.


Kadr z filmu "Stacja Warszawa" . Fot. Młodzi i Film

Ciekawe zapowiada się Konkurs Krótkometrażowych Debiutów Filmowych. Do walki o Jantara za najlepszą fabułę dołączyli Filip Syczyński z filmem "Jak głęboki jest ocean?", Kristoffer Rus reżyser "The Big Leap" oraz Aleksandra Terpińska ze swoją fabułą "Leszczu". W tej kategorii walczyć będą także „Pocałunek” Filipa Gieldona, „6/174” Jakuba Michnikowskiego, „Wulkan” Michała Wawrzeckiego, „Nantucket Sun” Filipa Kasperaszka, „Król kosmosu” Marka Wegnera, „Sztorm” Piotra Brożka, "Przedtem, potem" Edyty Sewruk.


Kadr z filmu "Leszczu" . Fot. Młodzi i Film

W minionym tygodniu ogłoszono także dziewięć kolejnych dokumentów, które zostaną zaprezentowane podczas 32. edycji „Młodzi i Film”. Wśród zakwalifikowanych tytułów są „1914” Aleksandra Krzystyniaka, „Sati” Bartłomieja Świderskiego, "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego, "O rządach miłości" Adeli Kaczmarek. O Jantara za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny powalczą także „Poniedziałek, poniedziałek” Bartosza Białobrzeskiego,  „Przerwa na szluga” Michała Materny, „Królestwo” Bartosza Kruhlika oraz "Nic się nie stało" Krystyny Rachwał.


Kadr z filmu "Przerwa na szluga" . Fot. Młodzi i Film

"Tramwaj jedzie" Mileny Molendy, „Krzyżaki” Michała Jeżaka, „Koniec” Ewy Chruściel oraz „Historia o miłości” Karoliny Specht to ogłoszone w minionym tygodniu animacje, które będą walczyć o Jantara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Kolejne tytuły filmów, które zakwalifikowały się do 32. edycji festiwalu „Młodzi i Film” zdradzane są codziennie na facebookowym profilu imprezy. Festiwal rozpocznie się 24 czerwca i potrwa przez sześć dni.

AK
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2013
Zobacz również
Ostatni komiks promujący "Młodzi i Film"
Konkurs: wygraj pobyt na Festiwalu "Młodzi i Film"!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll