PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
POLECAMY DO OBEJRZENIA
  29.06.2012
Pierwszy wakacyjny tydzień. Dni w słońcu, a wieczory z dobrym kinem. Nie przegapcie tych propozycji w najbliższych dniach.

FABUŁA

Ale kino+, 20:10, piątek, 29.06.2012, "13 ZABÓJCÓW"
Ale kino+ zaprasza na wieczór z azjatycką przygodą. Urodzony w 1960 roku Japończyk Takashi Mikke to jeden z najbardziej płodnych twórców współczesnych. W swoim dorobku ma już blisko 90 produkcji. Nie zawsze trzyma równy styl, ale jego interpretacja kina gatunków jest niepowtarzalna.


Kadr z filmu "Erratum", fot. Best Film

TCM, 18:30, sobota, 30.06.2012, "CO SIĘ ZDARZYŁO BABY JANE"
Joan Crawford kontra Bette Davis. Dwie rywalizujące ze sobą diwy złotych lat Hollywood w filmie Roberta Aldricha. Klasyk, który ciągle elektryzuje. Rzadko we współczesnym kinie można odnaleźć tak niezwykle intensywne aktorki, tak duże napięcie pomiędzy nimi.

TVP Kultura, 14:35, sobota, 30.06.2012, "HARVIE KRUMPET" 
Trafne i dowcipne dzieło Adama Elliota uhonorowano Oscarem. Biografia tytułowego bohatera, a właściwie Henryka Krumpeckiego Polaka z żydowskimi korzeniami, cierpiącego na zespół Tourette'a. Perełka animacji!

Ale kino+, 23:05, Niedziela, 01.07.2012, "NIEMORALNA PROPOZYCJA"
Adrian Lyne zmusza Demi Moore i Woody'ego Harrelsona do podjęcia bardzo trudnej decyzji. Niemoralna propozycja, którą składa im Robert Redford jest wyjątkowo kusząca. Czy młodzi małżonkowie wybiorą pieniądze czy łączące ich uczucie? Czy milioner może wszystko kupić? Czy pieniądze nie uwolnią go od samotności?

Cinemax, 21:25, poniedziałek, 02.07.2012, "GARŚĆ DYNAMITU"
Gdyby nie Sergio Leone, dziś nie byłoby Quentina Tarantino. "Garść dynamitu" to jedno z jego mistrzowskich dzieł. James Coburn jako irlandzki pirotechnik, który wikła się w napad na bank w Mesa Verde. Meksyk, roku 1913. Obejrzyjcie, koniecznie!

Kino Polska, 20:15, poniedziałek, 02.07.2012, "U PANA BOGA W OGRÓDKU"
Odrobina ciepłego humoru na początek wakacji. W Królowym Moście, gdzie życie płynie leniwie i spokojnie, niby niewiele się zmienia. Ten sam ksiądz proboszcz, ten sam komendant. Ale zjawiają się agenci CBŚ i świadek koronny Czapla, tj. Bocian…

HBO, 20:10, wtorek, 03.07.2012, "SŁUŻĄCE"
Akcja filmu toczy się w stanie Missisipi w latach 60. ubiegłego wieku. Wspólny cel i wielka przyjaźń, które połączą kilka niezwykle odważnych kobiet, zapoczątkują rewolucję, która na zawsze odmieni los milionów ludzi.

TVP Kultura, 21:55, wtorek, 03.07.2012, "PERSEPOLIS"
Podane w lekkiej, nie stroniącej od ironii i żartu formie, z dubbingiem Chiary Mastroianni i Catherine Deneuve - córki i matki w rolach ekranowych córki i matki - "Persepolis" stanowi tyle dowcipne, co inteligentne źródło wiedzy o Iranie, ideologii głoszonej przez rządzących nim teokratów oraz odczuciach zwykłych mieszkańców.

HBO, 17:00, czwartek, 05.07.2012, "ERRATUM"
Marek Lechki razem z Tomaszem Kotem i Ryszardem Kotysem snuje piękną i szczerą opowieść o trudnych relacjach pomiędzy ojcem i synem, o odkrywaniu siebie samego pośród własnych korzeni. Jeden z najciekawszych polskich filmów ostatnich lat.

SERIAL

Ale kino+, 20:10, środa, 04.07.2012, "THE KILLING"
Ale kino+ zaprasza na powtórkę "The Killing". W środę cztery pierwsze odcinki serialu, który podbił cały świat. Śledztwo w sprawie morderstwa nastolatki prowadzi detektyw Sarah Lund. Nie uznaje kompromisów, podąża tropem, słucha swojego instynktu. Dla sprawy poświęca wszystko.


Sofie Gråbøl jako Sarah Lund w "The Killing" ("Forbrydelsen"), fot. Danmarks Radio

DOKUMENT

HBO, 21:55, piątek, 29.06.2012, "MIŁOŚĆ BEZ USTAWKI"
Poznali się na Naszej Klasie. Ona kieruje sklepem, on odsiaduje wyrok. Ona kibicuje Ruchowi Chorzów, on walczy na ustawkach za herb Śląska Wrocław. Kolejny polski dokument sygnowany przez HBO przełamuje wiele stereotypów.

Planete+, 21:55, środa, 04.07.2012, "KANAŁ LA MANCHE. WYZWANIE DLA ŚMIAŁKÓW" 
Dla jednych Kanał La Manche, dla innych Kanał Angielski. Akwen oddzielający od siebie Wielką Brytanię i Francję od zawsze fascynował śmiałków, gotowych na ekstremalne wyzwania dla ciała i umysłu. Twórcy filmu zastanawiają się dlaczego kanał tak bardzo przyciąga amatorów nietypowych przygód.

DLA DZIECI

Canal+, 15:25, sobota, 30.06.2012, "LATAJĄCA MASZYNA"
Dwie historie. W pierwszej dwójka dzieci odnajduje stary fortepian, który skrywa tajemnicę. W części drugiej londyńska bizneswoman, jej dzieci oraz pianista Lang Lang zostają wciągnięci do świata animowanego filmu 3D. Zaczarowany świat muzyki Chopina i polsko-brytyjska koprodukcja.


Ostatnia aktualizacja:  29.06.2012
Zobacz również
Filmowy Tydzień: 6 - 12 lipca
Filmowy Tydzień: 22 - 28 czerwca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll