PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
POLECAMY DO OBEJRZENIA
  15.06.2012
Powoli telewizja wkracza w tzw. sezon ogórkowy. Mistrzostwa z jednej strony, z drugiej - coraz więcej wakacyjnych powtórek. Nie oznacza to, iż kinomani nie znajdą czegoś dla siebie.

FABUŁA

Ale kino+, 20:10, piątek, 15.06.2012, "OSKAR"
Niedościgniony mistrz humoru Louis de Funes w zwariowanej komedii pomyłek w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Oscara Edouarda Molinaro. "Oskar" stał się przebojem nie tylko w Europie, ale i zainspirował Hollywood. W amerykańskiej wersji zagrał sam Sylvester Stallone. Zobaczcie kto sobie lepiej poradził!


Kadr z filmu "Skazani na Shawshank", reż. Frank Darabont, fot. Ale kino+

Ale kino+, 20:10, sobota, 16.06.2012 , "SKAZANI NA SHAWSHANK"
Tej produkcji nie trzeba specjalnie zachwalać. Zrealizowany według opowiadania Stephena Kinga film wszedł już do historii kina, m.in. dzięki wybitnym kreacjom aktorskim Morgana Freemana i Tima Robbinsa. Ekranizacja wyreżyserowana przez Franka Darabonta spodobała się nawet pisarzowi, który rzadko chwali filmowców za przeróbki swoich dzieł.

HBO, 20:10, Niedziela, 17.06.2012, "ZŁA KOBIETA"
Dla fanów talentu i urody Cameron Diaz. Tym razem gwiazda pojawia się w roli wyjątkowo… złej nauczycielki. Kino rozrywkowe, na wieczór bez zobowiązań i zbyt wysokich oczekiwań. Dla gwiazdy.

HBO, 16:05, Niedziela, 17.06.2012, "OBŁAWA"
Gwiazda "Bękartów wojny" Quentina Tarantino - Mélanie Laurent - w diametralnie innej, choć również wojennej opowieści. Tym razem scenariusz oparto na faktach. We Francji film wywołał olbrzymią dyskusję. Opowiada o najbardziej haniebnych chwilach historii tego kraju.

Canal+ FILM, 16:50, poniedziałek, 18.06.2012, "LUDZIE BOGA"
W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do klasztoru u podnóża gór Atlas w algierskim Tibhirine i uprowadziła siedmiu mnichów, którzy wcześniej żyli w całkowitej symbiozie z muzułmańską ludnością. Reżyser Xavier Beauvois zaprasza nas do świata religii, terroryzmu i kontemplacji.

Kino Polska, 23:15, wtorek, 19.06.2012, "SAMOWOLKA"
Feliks Falk z kamerą wśród żołnierzy. Lata dziewięćdziesiąte, koszary. Do jednostki przybywają żołnierze z ostatniego poboru. Będą musieli stawić czoła Tygrysowi, byłemu kryminaliście, który rządzi kompanią i znęca się nad "kotami", czyli nowymi… Mocne kino.

TVP 1, 23:10, Środa, 20.06.2012, "STATYŚCI"
Jedna z najsympatyczniejszych polskich komedii ostatnich lat. Michał Kwieciński opowiada o kinie i miłości w towarzystwie Kingi Preis, Anny Romantowskiej, Krzysztofa Kiersznowskiego i chińskiej ekipy filmowej!

Ale kino+, 23:10, czwartek, 21.06.2012 , "KIEŁ"
O tym filmie było bardzo głośno, gdy gościł na ekranach kin. Ci, którzy nie mieli wtedy okazji, szybko tę zaległość powinni nadrobić, choć nie każdemu "Kieł" przypadnie do gustu. To kino wyrafinowane i zaskakujące. Bardzo niepokojące. Opowieść małżeństwa, które nie tylko wychowuje dzieci w izolacji od reszty społeczeństwa i uczy je nowych kodów, pozostawia w widzu wiele pytań. Obraz był nominowany do Oscara.

DOKUMENT

Planete+, 21:45, Niedziela, 17.06.2012, "ODURZENI SERIALAMI"
Oglądacie seriale? Obejrzyjcie "Odurzonych serialami", dokument o takich, jak Wy? Twórcy filmu spotykają się z serialowymi maniakami, by dowiedzieć się, ile czasu spędzają przed szklanym ekranem, czy fikcyjny świat wydaje im się ciekawszy od realnego, a przede wszystkim, dlaczego tak bardzo przyciągają ich niektóre postacie…

TVP Kultura, 19:05, środa, 20.06.2012, "GDZIE SIĘ PODZIAŁO 80 MILIONÓW?"
Kulisy śmiałej akcji przeprowadzonej przez skarbnika Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Józefa Piniora, wiceprzewodniczącego Zarządu Regionu Piotra Bednarza i Tomasza Surowca, byłego skarbnika i rzecznika prasowego Stanisława Huskowskiego. W zeszłym roku poznaliśmy je w przebojowym filmie "80 milionów". Teraz można fabułę skonfrontować z dokumentem.

DLA DZIECI

HBO 2, 16:15, Sobota, 16.06.2012, "KUBUŚ I PRZYJACIELE"
Ulubieniec wszystkich dzieci, największy fan miodu i nic-nie-robienia w klasycznej animacji. Kolejnego leniwego dnia w Stuwiekowym Lesie Kubuś wybiera się na poszukiwanie ukochanego miodku.

Canal+, 10:40, Niedziela, 17.06.2012, "IGOR"
Młody Igor pracuje w laboratorium szalonego doktora Glickensteina, który jest dla niego wzorem. Chłopak chce pójść w ślady swojego mentora. Gdy pewnego dnia w wyniku nieudanego eksperymentu naukowiec wysadza się w powietrze, Igor postanawia kontynuować jego pracę.


Ostatnia aktualizacja:  19.06.2012
Zobacz również
Filmowy Tydzień: 22 - 28 czerwca
Filmowy Tydzień: 9 - 14 czerwca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll