PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
POLECAMY DO OBEJRZENIA
  8.06.2012
Nie tylko piłka i Mistrzostwa w telewizji. Tych filmowych propozycji nie przegap w najbliższych dniach!

FABUŁA
TVN, 20:00, sobota, 09.06.2012, "SEKS W WIELKIM MIEŚCIE" 
Filmowa wersja "Seksu w wielkim mieście" podejmuje opowieść w cztery lata od chwili, gdy zakończył ją przebojowy serial HBO. Cztery przyjaciółki - Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda rozwijając karierę zawodową, dbając o związki, doświadczając radości macierzyństwa i żyjąc na Manhattanie, dziewczyny zdają sobie sprawę bardziej niż kiedykolwiek, że prawdziwa przyjaźń nigdy nie wychodzi z mody. Film nie tak udany, jak serial, ale dla jego miłośniczek propozycja obowiązkowa.


Kadr z filmu "Dzień świra", fot. Ale kino+

Cinemax, 17:55, niedziela, 10.06.2012,
"GARSONIERA" 
Klasyk Billy'ego Wildera, twórcy "Pół żartem, pół serio". W głównych rolach Jack Lemmon i Shirley MacLaine. Pewien księgowy dysponuje wygodnym mieszkaniem. Sam przebywa w nim jednak dość rzadko, gdyż na romantyczne spotkania podnajmują je od niego koledzy i szefowie. Pewnego dnia bohater zastaje w domu nieprzytomną pannę Fran Kubelik… 

Ale kino+, 20:10, poniedziałek, 11.06.2012, "DZIEŃ ŚWIRA" 
Adaś Miauczyński (Marek Kondrat) to sfrustrowany nauczyciel języka polskiego, cierpiący na nerwicę natręctw. Świat widziany jego oczami jawi się jako kraina absurdu, w której przetrwanie każdego dnia wydaje się nie lada wyzwaniem. Obowiązkowa lektura filmowa dla wielbicieli twórczości Marka Koterskiego.

Canal+ FILM, 21:50, wtorek, 12.06.2012, "ITALIANI" 
Ten film podzielił widzów. To bardzo specyficzna opowieść, którą Łukasz Barczyk opowiada m.in. razem z Krzysztofem Warlikowskim oraz Jackiem Poniedziałkiem. Warto zobaczyć, aby samemu wydać osąd. "Italiani" skrajnie podzielił dziennikarzy - niektórzy uznali go za jeden z najgorszych obrazów minionego roku. Inni, przeciwnie, nazywają go jednym z najciekawszych osiągnięć polskiego kina artystycznego.

Zone Europa, 18:10, środa, 13.06.2012, "ORBITOWANIE BEZ CUKRU" 
Winona Ryder i Ethan Hawke w 1994 roku byli gwiazdami młodzieży. "Orbitowanie bez cukru", szalona opowieść o grupie przyjaciół, którzy wkraczają w dorosłe życie, uwodziła muzyką, rytmem i głównymi aktorami. Czy dziś też jeszcze będzie zachwycać?

Ale kino+, 20:10, czwartek, 14.06.2012, "LIBAN" 
"Liban" to film wyjątkowy. Nikt wcześniej nie pokazał bowiem wojny w taki sposób, w jaki uczynił to reżyser Samuel Maoz. Świat zewnętrzny widz może oglądać tylko z perspektywy uwięzionych w czołgu żołnierzy, obserwując go przez wizjer lufy, co potęguje wrażenie klaustrofobii. Film zdobył Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji w 2009. Na Plus Camerimage zdobył Złotą Żabę.

DOKUMENT
TVP Kultura, 13:40, Sobota, 09.06.2012, "YES-MENI NAPRAWIAJĄ ŚWIAT" 
Czy można naprawić świat? Proste, wręcz naiwne pytanie stało się kołem zamachowym działań dwóch alterglobalistów: Andy’ego Bichlbauma i Mike’a Bonanna. Po części dokument, po części mocumentary (fabularyzowany film dokumentalny) w stylu Michaela Moore'a, pełen humoru obraz ujmuje widza prostotą przekazu. Autorzy poruszają w nim najbardziej palące problemy współczesności: globalny kryzys, niesprawiedliwość społeczną, zagadnienia ochrony środowiska.

Ale kino+, 08:00, Niedziela, 10.06.2012, "ZA DRZWIAMI ACTORS STUDIO: BRAD PITT" 
Dokumentalna seria oparta na pomyśle z talk-show: amerykański pisarz i publicysta, James Lipton, zaprasza do swego studia największe gwiazdy ekranu. Jego niebanalne pytania sprawiają, że sławni aktorzy i aktorki odkrywają przed nim największe nawet tajemnice. Tym razem gościem Liptona będzie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood - Brad Pitt.

Ale kino+, 11:00, czwartek, 14.06.2012, "NAJLEPSI REŻYSERZY HOLLYWOOD: ALAN PARKER" 
Dokumentalna seria poświęcona reżyserom, których obrazy od lat elektryzują kinomanów. Bohaterem tego odcinka będzie jeden z najbardziej wpływowych twórców w Hollywood - Alan Parker.

DLA RODZINY

Ale kino+, 09:20, sobota, 09.06.2012,
"TRIO Z BELLEVILLE" 
Mistrz animacji Sylvain Chomet zabiera widzów w cudowną, magiczną podróż po świecie przyjaźni, miłości i wielkiej pasji. Młodszych widzów zachwyci kreska, śmieszny pies, chłopiec, starszych wciągnie intryga, surrealizm, sposób opowiadania. Film miał swoją premierę w Cannes w 2003 roku. W 2004 został uhonorowany nominacją do Oscara.

Ostatnia aktualizacja:  8.06.2012
Zobacz również
Filmowy Tydzień: 15 - 21 czerwca
Filmowy Tydzień: 2 - 8 czerwca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll