PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Od połowy listopada 2013 roku w polskich sklepach można nabyć kolekcję zrekonstruowanych cyfrowo polskich filmów fabularnych oraz bajek na płytach DVD i Blu-ray. Projekt jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich.
Serię rozpoczyna wybór piętnastu filmów, należących do klasyki polskiego kina, w tym filmy Andrzeja Wajdy, Stanisława Barei czy Jacka Bromskiego. Wszystkie filmy fabularne przygotowane są z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Dopełnienie kolekcji stanowi unikatowa kolekcja pięciu płyt DVD z bohaterami naszego dzieciństwa, w tym Reksiem, Słoniem Dominikiem, Baltazarem Gąbką i wieloma innymi. Po raz pierwszy w doskonałej wersji po rekonstrukcji cyfrowej.



- Jako reżyser i jako Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich uważam, że „Klasyka Polskiego Kina” to fantastyczny projekt, który wzbogaci nasz filmowy rynek wydawniczy i pomoże spopularyzować polską kinematografię w kraju i za granicą. To z całą pewnością pozycja obowiązkowa zarówno dla kinomanów, jak i osób rozpoczynających przygodę z polskim kinem – mówi Jacek Bromski.


W ramach serii zostaną wydane arcydzieła polskiej kinematografii po cyfrowej rekonstrukcji. Poszczególne historie to możliwość obcowania z polskim kinem w jakości, oddającej zamysł jego twórców. Uwolnione od uszkodzeń filmy, na nowo odkrywają przed nami swój blask, zachwycając wirtuozerią obrazu i czystością dźwięku. Wyjątkowy cykl wydany w ramach projektu Kino RP zawiera filmy najbardziej uznanych polskich reżyserów: Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hasa, Stanisława Barei, Janusza Zaorskiego, Ryszarda Bugajskiego, a także Aleksandra Forda czy Marii Kaniewskiej.


- Z każdym rokiem przybywa filmów, które doczekały się nowych, zrekonstruowanych cyfrowo wersji, dzięki którym na nowo zakochujemy się, a czasami wręcz dopiero odkrywamy polskie kino. Przygotowana przez nas kolekcja piętnastu filmów fabularnych to zaproszenie do wyprawy po historii polskiej kinematografii – jej bogactwie, różnorodności oraz zaskakującej dzisiaj aktualności. Jej dopełnienie stanowi pięciopłytowa seria polskich bajek, którą bardzo chcieliśmy wydać, ponieważ wierzymy, że kolejne pokolenia dzieci, tak samo jak ich rodziców – będą chciały przeżyć razem przygody kultowego Reksia, Baltazara Gąbki czy kapitana Klipera. Zwłaszcza, że po raz pierwszy możemy pokazać je w tak doskonałych wersjach. – mówi Mariusz Szpunar, prezes DMMS – media distribution.


Monumentalna seria Klasyka Polskiego Kina to nie tylko przekrój najważniejszych filmów, ale także zapis naszej historii i kultury, na którą składają się zarówno obrazy dramatyczne, ważne społecznie, jak i te, które stały się symbolami naszej popkultury, a także ekranizacje z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi, to m.in. na DVD „Krzyżacy”, "Miś", "Przesłuchanie", „Matka królów”, "Poszukiwany, poszukiwana", "Ewa chce spać", „Szatan z 7-ej klasy”, "Nie ma róży bez ognia", "Piłkarski poker", „Zabij mnie glino”, na Blu-ray „Rękopis znaleziony w Saragossie”, "Sanatorium pod klepsydrą", „Ziemia obiecana”, "Człowiek z marmuru" i "Człowiek z żelaza". Klasyka Polskiego Kina to przekrój najważniejszych filmów, zaproszenie do ponownej projekcji, a także doskonały początek dla tych, którzy kina polskiego jeszcze nie poznali. Doskonałe filmy wzbogacają materiały dodatkowe na płytach, a także komentarz filmoznawcy Andrzeja Bukowieckiego w dołączonej do każdego filmu książce.


- Jestem, jako najstarszy już z reżyserów polskiej szkoły filmowej, prawdziwie szczęśliwy, że dane mi było dożyć tej chwili, kiedy polskie kino tworzone z takim trudem w latach PRL-u znajdzie znów nową widownię i pozwoli młodym widzom wyrobić sobie właściwą ocenę tamtych lat. – mówi Andrzej Wajda o wydawanej aktualnie kolekcji. Tadeusz Chmielewski dodaje - Nie wyobrażam sobie, żeby reżyser filmowy nie chciał, aby jego film został poddany procesowi rekonstrukcji cyfrowej. Powinien być zachwycony, oczarowany taką możliwością. Jako twórca komedii "Ewa chce spać" uważam, iż dostałem od życia bonus, gdyż właśnie mój film został wytypowany, wśród wielu innych, do zrekonstruowania. Dzięki współczesnej technologii zarówno obraz, jak i dźwięk w „Ewie” jest teraz lepszy niż w 1958 roku, kiedy film miał swoją premierę. Zapraszam do oglądania i słuchania.

Filmy na DVD, cena 29,99 PLN

1) "Ewa chce spać" w reż. Tadeusza Chmielewskiego,
2) "Krzyżacy" w reż. Aleksandra Forda
3) "Szatan z siódmej klasy" w reż. Marii Kaniewskiej
4) "Nie ma róży bez ognia" w reż. Stanisława Barei
5) "Poszukiwany, poszukiwana" w reż. Stanisława Barei
6) "Miś" w reż. Stanisława Barei
7) "Matka Królów" w reż. Janusza Zaorskiego
8) „Piłkarski poker” w reż. Janusza Zaorskiego
9) "Przesłuchanie" w reż. Ryszarda Bugajskiego
10) "Zabij mnie, glino" w reż. Jacka Bromskiego

Filmy na Blu-Ray, cena 39,99 PLN

1) "Rękopis znaleziony w Saragossie" w reż. Wojciecha Jerzego Hasa
2) „Sanatorium pod Klepsydrą” w reż. Wojciecha Jerzego Hasa
3) "Ziemia obiecana" w reż. Andrzeja Wajdy
4) "Człowiek z marmuru" w reż. Andrzeja Wajdy
5) "Człowiek z żelaza" w reż. Andrzeja Wajdy

Bajki, cena 19,99 PLN

1) „Reksio
2) „Podróże Bolka i Lolka i inne bajki
3) „Dziwne przygody Koziołka Matołka i inne bajki”
4) „Porwanie Baltazara Gąbki i inne bajki”
5) „Miś Kudłatek i inne bajki”
PZ
DMMS
Ostatnia aktualizacja:  12.12.2013
Zobacz również
TVP Seriale świętuje urodziny
Jeżeli szukasz dobrego dreszczowca... Nie przegap!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll