PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wydawnictwo łódzkiej Szkoły Filmowej opublikowało ostatnio cztery interesujące książki. Będzie można się z nimi zapoznać na festiwalu w Gdyni i podczas Warszawskich Targów Książki. 

„Przewodnik dokumentalisty. Podstawy warsztatu Grażyny Kędzielawskiej” - jest to pierwszy podręcznik do  filmu dokumentalnego. Ciekawa warstwa edytorska ułatwia korzystanie z materiałów w publikacji oraz z materiałów filmowych zamieszczonych na dołączony 8 płytach dvd. Na płytach prezentowany jest materiał filmowy z ponad 10 lat ćwiczeń warsztatowych z filmu dokumentalnego oraz studenckich etiud dokumentalnych. „Żurek. Między wierszami, czyli adaptacja nietypowa Ryszarda Brylskiego”  to jedna z pierwszych publikacji, która łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie którego powstał scenariusz - w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk - pełen tekst scenariusza oraz sam film. Współistnienie tych wszystkich form pozwala czytelnikowi na udział w odkrywaniu autorskiego odczytania literackiego pierwowzoru ze wskazaniem także na tropy autobiograficzne i kulturowe inspiracje, które dopełniły filmowy obraz życia małego miasteczka.

Różyczka. Próba analizy filmu Orsona Wellesa ‘Obywatel Kane’" Grzegorza Królikiewicza - drugie wydanie kultowej książki profesora Królikiewicza o kultowym filmie Wellesa – tym razem z dołączonym na dvd filmem "Obywatel Kane" po remasteringu cyfrowym. „Aktor wobec przemian teatru XXI wieku”  pod redakcją Elżbiety Baniewicz jest zapisem dyskusji z konferencji, która odbyła się w PWSFTviT w maju 2011 roku w ramach Festiwalu Szkół Teatralnych, w której wzięli udział m.in. Robert Gliński, Zdzisław Jaskuła, Grigorij Lifanow, Krzysztof Mieszkowski, Tadeusz Nyczek, Sławomira Łozińska, Anna Kuligowska-Korzeniewska, Mikołaj Grabowski i Paweł Łysak.

Te i inne książki prezentowane i sprzedawane będą na stoisku wydawnictwa podczas Warszawskich Targów Książki (10 - 13 maja) oraz na festiwalu w Gdyni (7 - 12 maja). Można je także zamówić za pośrednictwem strony wydawnictwa.


WRÓB
filmpolski.pl
Ostatnia aktualizacja:  2.05.2012
Zobacz również
Holender zrobił film o Szymborskiej
Szkoła w Łodzi zaprezentuje nowe książki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll