PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Obecnie sektor książek dla dzieci zajmuje bardzo ważne miejsce na polskim rynku wydawniczym, dlatego też co raz większą wagę przykłada się do organizowania imprez poświęconych tylko i wyłącznie najmłodszym.

Już w czerwcu najmłodsi czytelnicy po raz drugi będą mieli okazję odwiedzić Targi Książki dla Dzieci w Krakowie. Impreza, która rozpocznie się w Dzień Dziecka potrwa do 3 czerwca. Podczas tegorocznych targów organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla małych i dużych.

Specjalnie na tę okazję przyjedzie Koziołek Matołek, który podczas krakowskich targów będzie świętował swoje 79. urodziny. Poza Koziołkiem, pojawią się także Kubuś Puchatek, Muminki oraz nasz rodzimy Pan Kleks. Dla najmłodszych przygotowane zostały także warsztaty, podczas których dzieci będą mogły poznać tajniki ręcznego wykonywania druku, tak jak kiedyś robili to nasi przodkowie dzięki wynalazkowi Gutenberga. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się między innymi warsztaty z czerpania papieru, które poprzedzą warsztaty z druku. Podczas targów będzie można poznać tajemnice druku sprzed kilkuset lat, lecz także ręcznie przygotować własnego cukierka, wedle równie stare receptury.


Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji Targów / fot. Targi Książek dla Dzieci

Na Targach znajdzie się pozycja, która może przypaść do gustu również starszym czytelnikom. Podczas imprezy, wyświetlane będą stare, kultowe wieczorynki (potocznie nazywane przez wszystkich "dobranockami") w specjalnie do tego przygotowanej prze Kino Agrafka sali kinowej.

Oczywiście poza pobocznymi atrakcjami, na Targach będzie można zapoznać się z aktualną ofertą oficyn wydawniczych. Ponadto swoje ekspozycje będą mieli producenci gier i zabawek edukacyjnych, a także kluby i kawiarnie, które za cel przyjęły sobie m.in. popularyzację czytelnictwa: Cafe Culca, Cafe Szafe oraz Czuły Barbarzyńca.

Targi odbędą się 1-3 czerwca 2012 roku w Krakowie w Hali Targów przy ulicy Centralnej 41 A, w godzinach od 10:00-17:00. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Więcej >>>
MF
Targi Książek dla Dzieci w Krakowie
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
„Elizabeth Taylor. Dama, kochanka, legenda” – od 23 marca w księgarniach
Nowy numer „EKRAN-ów” od 15 marca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll