PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Andrzej Wojnach
Filmografia
 SCENARIUSZ (5)
2005
Panna Młoda
Scenariusz
1990
Rozmowy o miłości
Scenariusz
1986
Trio
Scenariusz
1984
To tylko rock
Scenariusz
1982
Smak czekolady
Współpraca scenariuszowa
 PION REŻYSERSKI (1)
1978
Aktorzy prowincjonalni
Współpraca
 ZDJĘCIA (1)
2005
Panna Młoda
Zdjęcia
 MONTAŻ (1)
2005
Panna Młoda
Montaż
Opis
Dziennikarz, manager mediów, producent filmowy, scenarzysta, reżyser, wykładowca akademicki. Ma bogate doświadczenie zawodowe, między innymi jako dziennikarz prasowy i telewizyjny, producent filmowo-telewizyjny, wykładowca akademicki, trener, redaktor literacki oraz fotografik.

Autor scenariuszy filmów kinowych, seriali i filmów telewizyjnych; "To tylko rock", "Odbicia" , "Trio", "Bariery", "Rozmowy o miłości", "List z końca świata", "Opowieści z lasu", "Taksówka Jedynki", "Ptaszydełka", "Muzyczna Szkoła Ptaszydełek", "Hanka", "Za Króla Kraka", "Malanowski i Partnerzy", "Skradziona Korona" etc. Zajmował się redakcją literacką znanych seriali i filmów telewizyjnych, np. "Alternatywy 4", "Dorastanie", "Śmieciarz" , "6 milionów sekund". W jego dorobku znajdują się również scenariusze reportaży i programów telewizyjnych, filmów reklamowych, promocyjnych i szkoleniowych. W latach 1975 -79 pracował w "Zespołach Filmowych", w charakterze II reżysera oraz asystenta reżyserów, m.in. Krzysztofa Zanussiego oraz Agnieszki Holland. Od 2011 roku jest ekspertem w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Zajmuje się również pracą naukową. Jego dotychczasowe publikacje dotykają zagadnień antropologii kulturowej, filmoznawstwa, analizy nowych mediów, komunikowania wizualnego, zastosowania nowych technologii, przestrzeni audiowizualnej etc. W latach 2001 - 2008 był wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadził wykłady pod tytułem "Współczesna przestrzeń audiowizualna, Nowe media a edukacja medialna", a także konwersatorium i pracownię z przedmiotu "Dzieło multimedialne" na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W latach 2002 - 2011 otwarty został jego przewód doktorski w Instytucie Filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, o następującym temacie "Animowane opowieści: Ewolucja pełnometrażowego filmu animowanego w U.S.A. w latach 1938-2010". Wykładał także w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii w Olsztynie, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz na Wydziale Politologii i Komunikacji Społecznej Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. Frycza-Modrzewskiego.

Członek Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych, Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej oraz Stowarzyszenia Antropologii Kulturowej.
opis redakcji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll