PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Anthony Hopkins
URODZONY: 31 grudzień 1937, Port Talbot (Walia)
Filmografia
 AKTOR (99)
2017
Thor: Ragnarok
Odyn
2017
Transformers: Ostatni Rycerz
2014
Hemingway & Fuentes
Ernest Hemingway
2014
Noe: wybrany przez Boga
Matuzalem
2013
Thor: Mroczny Świat
Odin
2013
Red 2
2012
Hitchcock
Alfred Hitchcock
2011
360. Połączeni
Starzec
2011
Rytuał
Ojciec Lucas Trevant
2011
Thor
Odyn
2010
Bare Knuckles
Xavier Jonas (nie występuje w napisach)
2010
Wilkołak
Sir John Talbot
2010
Poznasz przystojnego bruneta
Alfie Shepridge
2010
Trzecia zasada
Fabian Hogarth (jako Fabian Hogarth)
2009
Zagadka przeznaczenia
Adam Gund
2008
Where I Stand: The Hank Greenspun Story
Narrator (głos)
2008
Immutable Dream of Snow Lion
2007
Beowulf
Hrothgar
2007
Słaby punkt
Ted Crawford
2007
Slipstream
Felix Bonhoeffer
2007
Hannibal. Po drugiej stronie maski
Hannibal Lecter (głos)
2006
Bobby
John
2006
Wszyscy ludzie króla
Sędzia Irwin
2005
Prawdziwa historia
Burt Monro
2005
Dowód
Robert
2004
Aleksander
Ptolemeusz
2003
Piętno
Coleman Silk
2003
Na skróty do szczęścia
Daniel Webster
2002
Czerwony smok
Dr Hannibal Lecter
2002
Bad Company
Gaylord Oakes
2001
Kraina wiecznego szczęścia
Ted Brautigan
2001
Hannibal
Hannibal Lecter
2000
Mission: Impossible 2
Swanbeck (nie występuje w napisach)
2000
The Grinch. Świąt nie będzie
Narrator (głos)
1999
Tytus Andronikus
Tytus Andronikus
1999
Instynkt
Ethan Powell
1998
Joe Black
William Parrish
1998
Maska Zorro
Don Diego de la Vega / Zorro
1997
Amistad
John Quincy Adams
1997
Lekcja przetrwania
Charles Morse
1996
Picasso - twórca i niszczyciel
Pablo Picasso
1996
Sierpień
Ieuan Davies
1995
Nixon
Richard M. Nixon
1994
Wichry namiętności
Pułkownik William Ludlow
1994
Droga do Wellville
Doktor John Harvey Kellogg
1993
Proces
Ksiądz
1993
Okruchy dnia
James Stevens
1993
Selected Exits (TV)
Gwyn Thomas
1993
Niewinni
Glass
1993
Cienista dolina
Clive Staples "Jack" Lewis
1992
Chaplin
George Hayden
1992
Powrót do Howards End
Henry J. Wilcox
1992
To Be the Best (TV)
Jack Figg
1992
Menedżer w bamboszach
Errol Wallace
1992
Freejack
McCandless
1992
Drakula
Profesor Abraham Van Helsing
1991
Samotna walka (TV)
Joel
1991
Milczenie owiec
Dr Hannibal "Kanibal" Lecter
1990
Godziny rozpaczy
Tim Cornell
1989
Loża szyderców
Dafydd Ap Llewellyn
1989
Heartland (TV)
Jack
1988
Dziesiąty człowiek (TV)
Jean Louis Chavel
1988
Demon szybkości (TV)
Donald Campbell
1988
Brzask
Cassius / Angus Barrie
1987
84 Charing Cross Road
Frank P. Doel
1985
Dobry ojciec
Bill Hooper
1985
Mussolini i ja (TV)
Hrabia Galeazzo Ciano
1985
Poczucie winy (TV)
Arthur Jamison
1984
Łuk triumfalny (TV)
Dr. Ravic
1984
Bunt na Bounty
Porucznik William Bligh
1982
Dzwonnik z Notre Dame (TV)
Quasimodo
1981
Piotr i Paweł (TV)
Paweł z Tarsu
1981
Bunkier (TV)
Adolf Hitler
1981
Otello (TV)
Otello
1980
Człowiek słoń
Frederick Treves
1980
Zmiana pór roku
Adam Evans
1979
Pielgrzymi z Mayflower (TV)
Kapitan Jones
1978
Magia
Corky Withers / Fats
1978
Wielka gonitwa
Kapitan Johnson
1977
Audrey Rose
Elliot Hoover
1977
O jeden most za daleko
Podpułkownik John Frost
1976
Mroczne zwycięstwo (TV)
Dr. Michael Grant
1976
Sprawa porwania Linbergha (TV)
Bruno Richard Hauptmann
1976
Zwycięstwo nad Entebbe (TV)
Icchak Rabin
1975
Wszystkie stworzenia duże i małe (TV)
Siegfried
1974
Possessions (TV)
Dando
1974
Dziewczyna z Pietrowki
Kostya
1974
Britannic w niebezpieczenstwie
Inspektor John McLeod
1973
Lloyd George (TV)
David Lloyd George
1973
Dom lalki
Torvald Helmer
1972
Poet Game (TV)
Hugh Sanders
1972
Młodość Winstona
David Lloyd George
1971
48 godzin
Philip Calvert
1970
The Great Inimitable Mr. Dickens (TV)
Charles Dickens
1969
Hamlet
Klaudiusz
1969
Cudzymi rękoma
John Avery
1968
Lew w zimie
Książę Ryszard
1967
A Flea in Her Ear (TV)
Etienne Plucheux
1967
Biały autobus
Aktor teatru brechtowskiego
 PION REŻYSERSKI (3)
2007
Slipstream
Reżyser
1996
Sierpień
Reżyser
1990
Dylan Thomas: Return Journey
Reżyser
 MUZYKA (3)
2007
Slipstream
Kompozytor
1996
Sierpień
Kompozytor
1990
Dylan Thomas: Return Journey
Kompozytor
 SCENARIUSZ (1)
2007
Slipstream
Scenariusz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll