PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
1982

Gry i zabawy

Fabularny, Polska, 73 min
plakat: Gry i zabawy
Opis filmu
Sierpień 1980. Stanisław, ważny działacz partyjny szczebla miejskiego wybiera się na nadzwyczajną naradę. W wielkiej willi z basenem zostaje jego syn, Darek, który zaprasza do siebie grupę znajomych, tak jak on dzieci działaczy partyjnych. Wszyscy, pozbawieni jakichkolwiek ideałów, drwiący z otaczającej ich rzeczywistości i swoich rodziców, spędzają czas na piciu whisky i uprawianiu seksu.
W tym samym czasie na strzelnicy spotykają się młodzi robotnicy żegnający Zbyszka, który dostał powołanie do wojska. Przy wódce zastanawiają się, jak Zbyszek postąpi, kiedy dowódcy każą mu strzelać do robotników.
Pan Edzio, właściciel "zamku strachów" w miejskim lunaparku i szef szajki złodziejskiej, a w młodości żołnierz organizacji antykomunistycznej, planuje kolejny skok. Tym razem chce okraść willę Stanisława, który w latach 50-tych był przesłuchującym go UBekiem.
Stanisław na naradzie, słuchając kolejnych mówców, orientuje się, że właśnie został odsunięty na "boczny tor". Próbuje jeszcze uratować się przypominając sekretarzowi wspólne "zabawy" z kobietami na swoim basenie, ale ten nie ma czasu, właśnie idzie odebrać ważny telefon z Warszawy.
Stanisław prosto z narady jedzie do dawnego działacza partyjnego, którego sam dziesięć lat temu odstawił na "boczny tor". Szuka u niego wsparcia, ale odchodzi z niczym. Wychodząc spotyka sekretarza, który przyszedł zaprosić działacza z powrotem na salony partyjne.
Pan Edzio wraz ze swoimi pomocnikami: "Trzpiotem" i "Mułem" włamują się do willi, poszukują biżuterii i pieniędzy. Zaskakuje ich tam młodzież powracająca do willi, aby uwolnić cały czas związanego Zbyszka. W zamieszaniu "Muł" strzela raniąc Zbyszka. Złodzieje uciekają, przyjeżdża karetka pogotowia i zabiera chłopaka do szpitala, młodzi wychodzą z willi. W domu zostaje tylko Edzio. Spotyka go tam osamotniony i zrezygnowany Stanisław. Między mężczyznami dochodzi do rozmowy, Edzio zapowiada, że teraz nadchodzi czas zemsty, ale na Stanisławie nie robi to wrażenia, on i tak już nic nie znaczy...
JC
opis redakcji
Dane produkcji
ROK PRODUKCJI:
1982
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
JĘZYK PRODUKCJI:
polski
RODZAJ / GATUNEK:
Fabularny
TYTUŁ ORYGINALNY:
Gry i zabawy
PRODUKCJA:
Zespół Filmowy Aneks
Dane techniczne
CZAS:
73 min
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll