PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
BLOGI
Box Office
  9.05.2012
Majówkowy weekend charakteryzował się brakiem premier, które mogły przyciągnąć znaczącą rzeszę widzów do kina. Od niemal 3 tygodni czołówka Box Office wygląda niezmiennie. Na topie "Nietykalni", „American Pie 4: Zjazd Absolwentów” oraz "Battleship: Bitwa o Ziemię". Sytuacja zmieni się już za kilka dni, kiedy to do kin wkroczy megahit „Avengers 3D”.

Francuski komediodramat "Nietykalni" niewątpliwie osiągnął status fenomenu francuskiej kinematografii. Film Olivera Nakache i Erica Toledano stał się olbrzymim przebojem nie tylko w kraju nad Sekwaną. Już dzisiaj można powiedzieć, że prawdziwa historia perypetii wypuszczonego na wolność więźnia oraz milionera na wózku inwalidzkim cieszy się wielką popularnością również w Polsce. Obraz obejrzało kolejnych 43,102 widzów (po 30 procentowym wzroście popularności!) i ma już na koncie 349,335 widzów. Cieszący się znakomitymi recenzjami film już dziś zyskuje miano najpopularniejszej francuskiej produkcji od czasów „Amelii” Jean Pierre-Jeunet z 2000 roku.


"Nietykalni" fot. Gutek Film

Na drugiej pozycji „American Pie 4: Zjazd Absolwentów”. Amerykańską komedię zobaczyło kolejnych 23,513 widzów. W sumie, film Jona Hurwitza i Haydena Shlossberga obejrzało już ponad 300 tysięcy widzów!

Trzeci w kolejności "Battleship: Bitwa o Ziemię" z Rihanną w obsadzie zobaczyło tym razem 17,739 osób, a łącznie – ponad 130 tysięcy miłośników kina science fiction.

Łączna frekwencja w ubiegły weekend wyniosła 179,805 osób i jest o 10 procent wyższa niż przed tygodniem. Mimo braku dużych premier, filmy w większości zanotowały minimalne spadki, ale niektóre zdecydowanie poprawiły swoje notowania. Największym wzrostem cieszy się brytyjska animacja „Piraci! 3D”, którą obejrzało o 50 procent więcej widzów niż w ostatni kwietniowy weekend - 13,680 – łącznie – ponad 130 tysięcy widzów. Duży wzrost (34 procent) zanotował również polski dramat psychologiczny "Lęk wysokości" z Marcinem Dorocińskim i Krzysztofem Stroińskim. Film Bartosza Konopki przyciągnął tym razem 5,762 widzów, jednak łącznie wynik nieco poniżej oczekiwań - 34,796 widzów.

Zeszłotygodniową premierę, horror "Dom w głębi lasu" z Sigourney Weaver i Chrisem Hemsworthem obejrzało po minimalnym spadku 14,093 osób, jednak w sumie wybrało się na niego jedynie 48,964 zwolenników kina grozy. Sporą popularnością, jak na tytuł produkcji fińskiej, cieszy się komedia science fiction "Iron Sky". Pastiszowy obraz obejrzało w ubiegły weekend 11,143 widzów, a w sumie - 40,510 osób.

Jedyną premierą w czołówce jest brytyjska komedia "Seksualni, niebezpieczni" Bena Palmera. Film z Simonem Birdem jednak nie cieszy się popularnością i wystartował dopiero na 9. miejscu. W weekend obejrzało go zaledwie 5,339 osób.

Włoski dramat Roberta Torre, "Przerwane pocałunki", na 2 kopiach obejrzało 387 osób.

Premiery od najbliższego piątku: wielki przebój światowych kin „Avengers 3D”; powrót na ekrany Mela Gibsona, czyli „Dorwać gringo”; polski film biograficzny Anny Pluteckiej-Mesjasz „Nad życie”; dramat Andrzeja Barańskiego„Księstwo”; amerykańska komedia „Projekt X”; francuski film kryminalny „Poliss”; argentyńsko-brazylijski film „Opowieści, które żyją tylko w pamięci”; duński film obyczajowy „Drapacz chmur”.
Paweł Zwoliński
Zobacz również
Box Office. Mściciele rekordowo także w Polsce!
Box Office. Na majówkę, nie do kina
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll