PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
BLOGI
Box Office
  18.05.2016
Zainteresowanie widowiskiem w Polsce jednak topnieje dość szybko.
Weekend 13 - 15 maja 2016 roku przyniósł kilka premier, które przedostały się do szerszej świadomości widzów (aż pięć produkcji znalazło się w czołowej dziesiątce zestawienia), jednak żadna nie zbliżyła się popularnością do lidera. Frekwencja nieznacznie się podniosła względem ubiegłego tygodnia i osiągnęła pułap 309 603 sprzedanych biletów. Filmy w czołówce, za wyjątkiem produkcji Marvela, notowały małe spadki oglądalności (na seansach niektórych z nich zanotowano wzrost).

Najchętniej oglądane widowisko ostatnich tygodni, "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" Anthonego i Joego Russo, po odnotowaniu 47 proc. spadku oglądalności, przyciągnęło przed ekrany jeszcze 90 377 tys. widzów. To się przełożyło na łączną sprzedaż 341 tys. biletów. Natomiast globalnie wyniki produkcji Marvela robią dużo większe wrażenie. Film na międzynarodowych rynkach nie ma silnej konkurencji i zdążył zarobić już ponad 943 mln dolarów. W najbliższych dniach stanie się najbardziej kasową produkcją roku, wyprzedzając "Zwierzogród".


Scarlett Johansson w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", fot. Disney.

Na drugim miejscu znalazła się najwyżej notowana nowość, komedia Nicholasa Stollera, "Sąsiedzi 2". Produkcja z Sethem Rogenem i Zackiem Efronem przyciągnęła na starcie 33 128 widzów, co jest podobnym wynikiem otwarcia, jak w przypadku pierwszej odsłony. Film "Sąsiedzi" zainteresował w 2014 roku w sumie 159 tys. widzów.


Rose Byrne i Seth Rogen w filmie "Sąsiedzi 2", fot. UIP.

Na trzecie miejsce spadł musical "#Wszystkogra" Agnieszki Glińskiej. Produkcja z Kingą Preis zanotowała niewielki, 17 proc. spadek oglądalności, jednak przy bardzo słabym otwarciu przed tygodniem, nie może to być dużym pocieszeniem dla twórców. Film w drugim tygodniu wyświetlania obejrzało jeszcze 29 388 widzów, co się przełożyło w sumie na 112 tys. sprzedanych biletów.

Czwarte miejsce przypadło nowości, komedii "Dzień Matki" Garry'ego Marshalla. Film z gwiazdorską obsadą: Jennifer Aniston, Kate Hudson i Julią Roberts, przyciągnął na starcie 25 217 widzów. Można było oczekiwać nieco lepszego wyniku otwarcia po tej produkcji.


Jennifer Aniston i Julia Roberts w filmie "Dzień Matki", fot. Monolith Films.

Względem poprzedniego tygodnia, dobrą postawą wykazują się produkcje skierowane do młodszych widzów. Minimalny spadek oglądalności odnotowany został na seansach dystrybuowanej od pięciu tygodni "Księgi dżungli". Produkcja Disneya przyciągnęła przed ekrany kolejnych 22 432 widzów, co w sumie przełożyło się na ponad 453 tys. sprzedanych biletów.

Przyzwoity wzrost oglądalności odnotowany został przy okazji seansów meksykańskiej animacji "Dzielny kogut Maniek". Produkcję obejrzało kolejnych 22 161 widzów, co w sumie, po dziesięciu dniach dystrybucji przełożyło się na 48 tys. sprzedanych biletów.

Siódme miejsce przypadło premierowej produkcji "Były sobie człowieki". Francuska animacja zainteresowała na starcie 13 452 widzów. Oczko niżej uplasował się austriacki dramat  "Mój przyjaciel orzeł". Produkcja zainteresowała 12 216 widzów na 142 ekranach. Na ósmym miejscu wystartował z kolei polsko-duński dramat "Modelka" w reżyserii Madsa Matthiesena. Film obejrzało na 100 ekranach 11 743 widzów.


Kadr z filmu "Były sobie człowieki", fot. Best Film.

W kinach wyświetlany był także norweski film familijny "Mecz życia", który zainteresował 3 816 widzów na 19 kopiach. Japoński dramat "Nasza młodsza siostra" w reżyserii Hirokazu Koreedy obejrzało  2 533 widzów na 25 ekranach.  Komediodramat "Już za tobą tęsknię" z Drew Barrymore i Toni Collette przyciągnął jedynie 2 024 widzów na 45 ekranach. Francuski dramat "Z podniesionym czołem" obejrzało 1 781 kinomanów na 27 ekranach.


Drew Barrymore w filmie "Już za tobą tęsknię", fot. Hagi.

Od najbliższego piątku na ekranach kin: produkcja science-fiction "X-Men: Apocalypse"; komedia kryminalna "Nice Guys. Równi goście" z Russellem Crowem i Ryanem Goslingiem; thriller z George'm Clooneyem i Julią Roberts "Zakładnik z Wall Street"; francusko-włoski kryminał z Ralphem Fiennesem "Nienasyceni"; norweski dramat "Ślepowidzenie"; fiński dramat "Dziewczyna, która została królem"; film Zbigniewa Libery "Walser".Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Zobacz również
fot. Disney
X-Meni na topie
"Wojna bohaterów" hitem w Polsce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll