PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
BLOGI
Box Office
  9.09.2015
Jednak na pierwszej pozycji pozostał film "Żyć nie umierać" z Tomaszem Kotem.
Słynna seria komedii z lat 80. XX wieku doczekała się kontynuacji. Tym razem nastąpiła zmiana pokoleniowa w rodzinie Griswoldów i pierwszych skrzypiec nie odgrywają już Chevy Chase i Beverly D'Angelo (chociaż również znajdują się w obsadzie filmu "W nowym zwierciadle: Wakacje"). Gwiazdami nowej odsłony są Ed Helms i Christina Applegate. Wyświetlana na 145 ekranach komedia przyciągnęła na starcie bardzo przyzwoite 40 960 widzów, co pozwoliło filmowi na objęcie drugiej pozycji w zestawieniu. Średnia na kopię okazała się jednak zdecydowanie najwyższa spośród wszystkich dystrybuowanych tytułów - 282 osób.

Tymczasem na pierwszym miejscu pozostał lider zeszłego tygodnia, obraz biograficzny Macieja Migasa "Żyć nie umierać". Film z Tomaszem Kotem w roli głównej odnotował niewielki, symboliczny spadek zainteresowania, dzięki czemu produkcję obejrzało jeszcze 41 778 osób. Widownia po 10 dniach dystrybucji jednak rozczarowuje - 129 tys. sprzedanych biletów.


Tomasz Kot w filmie "Żyć nie umierać", fot. Kino Świat.

Frekwencja łączna zaczyna się stopniowo poprawiać. W weekend do kin wybrało się w sumie 288 977 osób, co oznacza wzrost o 10 proc. względem okresu omawianego przed tygodniem. Wraz ze zbliżaniem się jesieni, frekwencja powinna wzrastać. Już w najbliższy piątek na ekrany kin wejdzie oczekiwana "Karbala"...

Minimalny spadek zanotowała produkcja Marka Osborne'a, "Mały Książę". Film już od pięciu tygodni podbija polskie kina. W miniony weekend przyciągnął jeszcze 31 451 osób. W sumie - 547 tys. sprzedanych biletów.


Kadr z filmu "Mały Książę", fot. Kino Świat.

Kolejne dwa miejsca zajmują również nowości, które się charakteryzują podobnym obłożeniem kin. Na czwartym miejscu wystartował film akcji "Transporter: Nowa moc". Produkcja Camille'a Delamarre'a zdołała przyciągnąć na starcie 25 011 widzów. Wychodzi na to, że mimo braku udziału gwiazdy, jaką jest Jason Statham, będzie to najpopularniejsza odsłona filmu w kraju. Poniżej łączna frekwencja na poprzednich częściachserii:

"Transporter" (2002 rok) - 45 tys. widzów.
"Transporter 2" (2005 rok) - 52 tys. widzów.
"Transporter 3" (2008 rok) - 62 tys. widzów

Na piątym miejscu znalazł się film biograficzny "Straight Outta Compton" w reżyserii F. Gary Gray'a. W rodzimych Stanach Zjednoczonych ten zbierający świetne recenzje obraz stał się także dużym przebojem. Na dzień dzisiejszy jego wpływy wynoszą już 147 mln dolarów. W Polsce naturalnie film o słynnych raperach z NWA sprzedaje się dość skromnie. W weekend - 18 176 sprzedanych biletów.


Kadr z filmu "Straight Outta Compton", fot. UIP.

Poza dziesiątką wystartowały pozostałe premiery. W kinach pojawił się między innymi kanadyjski dramat w doborowej obsadzie (Bruce Greenwood, Xavier Dolan, Carrie-Anne Moss, czy Catherine Keener). Obraz "Pieśń słonia" na 28 ekranach zdołał przyciągnąć 3 389 osób.

W kinach premierę miał także obraz Dariusza Glazera, pt. "Mur". Film z Tomaszem Schuchardtem zdecydowało się obejrzeć 639 osób na 34 kopiach.


Tomasz Schuchardt w filmie "Mur", fot. Alter Ego Pictures.

Ostatni tytuł, który zadebiutował na ekranach kin, to niemiecka komedia "Szkolna imprezka". Produkcję obejrzało 538 osób na 38 kopiach.

Premiery od najbliższego piątku: polski film wojenny "Karbala" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza; dramat sportowy "Do utraty sił"; komedia z Meryl Streep "Nigdy nie jest za późno"; czarna komedia "Wizyta"; dramat brazylijski "Prawie jak matka"; komedia francuska "Paryska dziwka i książę"; thriller w koprodukcji grecko-holendersko-niemieckiej "Płomień"; film familijny "Hugo i łowcy duchów".
 
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Zobacz również
fot. Warner Bros
"Karbala" podbiła box office
Kolejny film z Tomaszem Kotem na czele box office'u
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll