PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
BLOGI
Box Office
  19.08.2015
Najnowszy film Nowojorczyka sprzedaje się poniżej oczekiwań.
Woody Allen należy do najbardziej zapracowanych twórców filmowych. Średnio co roku premierę ma kolejne jego dzieło. Najnowszy film, komedia "Nieracjonalny mężczyzna" sprzedaje się jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań. Czyżby zainteresowanie twórczością Nowojorczyka malało? Film, w którym gra Emma Stone i Joaquin Phoenix obejrzało w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania jedynie 37 321osób, a uwzględniając pokazy przedpremierowe - 41 tys. Jako, że obraz jest dystrybuowany na dużej ilości ekranów (192), średnia na ekran jest niewielka - 194 osoby. Dla porównania, poprzednią komedię Allena, "Magię w blasku księżyca" obejrzało na starcie 57 559 osób. W sumie tamten film przyciągnął przed ekrany 248 tys. osób. "Nieracjonalny mężczyzna" ma nikłe szanse na dobicie do tego rezultatu...


Emma Stone w filmie "Nieracjonalny mężczyzna", fot. Kino Świat.

Słabość premier wykorzystał "Mały Książę". Animacja Marka Osborne'a obroniła pozycję lidera w tym tygodniu. Film obejrzało jeszcze 56 570 osób, po niewielkim 22 proc. spadku oglądalności. Obraz, wykorzystując wakacyjną przerwę od szkoły, świetnie się sprzedaje w środku tygodnia. Tak też produkcja wygenerowała już sprzedaż 247 tys. biletów.


Kadr z filmu "Mały Książę", fot. Kino Świat.

Trzecie miejsce na liście zajmuje "Mission: Impossible - Rogue Nation". Produkcja z Tomem Cruise'm odnotowała największy, 44 proc. spadek widowni. Film Christophera McQuarrie obejrzało więc jeszcze  33 775 widzów. W sumie, na koncie hollywoodzkiego przeboju znajduje się już 147 tysięczna widownia.

Widownia w weekend utrzymuje się wciąż na stałym, dość niskim poziomie. W kinach sprzedano 274 011 biletów. Niewiele wskazuje na to, żeby ta sytuacja uległa poprawie w następny weekend...

Na czwartym miejscu ulokowała się kolejna premiera. Animacja dla najmłodszych, "Barbie: Rockowa księżniczka". Produkcja przyciągnęła na starcie 23 878 osób. W lutym tego roku premierę miała inna odsłona animacji, "Barbie: Super księżniczki". Film sprzedawał się wówczas nieco lepiej - 27 152 sprzedanych biletów na otwarciu, w sumie - 142 tys.

Ze słynną lalką bój przegrała "Fantastyczna Czwórka". Ekranizacja komiksu Marvela uważana jest za jedną z największych klęsk finansowych sezonu. Produkcję Josha Tranka obejrzało jedynie 23 059 osób. W Stanach Zjednoczonych sytuacja tego filmu jest dramatyczna - obraz Foxa po dwóch tygodniach wyświetlania zarobił skandalicznie mało, jak na produkcję sygnowaną logiem Marvela - 42 mln dolarów. 


Kadr z filmu "Fantastyczna Czwórka", fot. Imperial - Cinepix.

Wciąż w czołówce znajduje się animacja studia Pixar, "W głowie się nie mieści". Znakomitą produkcję obejrzało jeszcze 14 883 widzów. Po 7 tygodniach wyświetlania - 809 tys. widzów.

Spośród produkcji w pierwszej dziesiątce zestawienia, nieźle sobie poradziła komedia science - fiction Terry'ego Jonesa z Simonem Peggiem w roli głównej. Film "Czego dusza zapragnie", w którym głosy podkłada sama ekipa z Monty Pythona i - przedśmiertnie - Robin Williams, obejrzało 9 880 widzów.


Simon Pegg w filmie "Czego dusza zapragnie", fot. Monolith Films.

W kinach pojawił się także film "Pan Turner" Mike'a Leigh. Biograficzny dramat wraz z pokazami prasowymi obejrzało na 3 ekranach znakomite 1 896 osób.

Podobną liczbę widzów przyciągnął zbierający świetne recenzje romans wampiryczny "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu". Niezależną amerykańską produkcję obejrzało na 30 ekranach 1 826 widzów.

W kinach od piątku: horror "Sinister 2"; komedia akcji "Kryptonim U.N.C.L.E."; australijska animacja "Bystry Bill"; komediodramat libański "Liban".
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Zobacz również
fot. Kino Świat
Znakomite otwarcie filmu "Sinister 2"
"Mały Książę" przed Tomem Cruise'm
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll