PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
BLOGI
Box Office
  9.04.2015
Weekend przypadający na Święta Wielkanocne to od lat w Polsce najgorszy okres dla branży kinowej.
Pocieszeniem pozostaje jedynie fakt, że nie został pobity niechlubny rekord ubiegłego sezonu, kiedy to w trakcie świątecznego weekendu sprzedanych zostało jedynie 58 tys. biletów. W dniach 3 - 5 kwietnia przed ekranami zasiadło 67 315 widzów. Kolejny weekend przyniesie diametralne zmiany w zestawieniu, bowiem od piątku na ekranach zagości film akcji "Szybcy i wściekli 7", który po debiucie na globalnych rynkach został uznany za największy przebój franczyzy.

Tymczasem na pierwszych dwóch miejscach bez zmian. Czwarty weekend z rzędu liderem pozostaje familijny "Kopciuszek". Produkcja wyreżyserowana przez Kennetha Branagha przyciągnęła w weekend jednak bardzo symboliczną widownię. Po zebraniu 8 193 osób (i odnotowaniu największego, 81 proc. spadku oglądalności) film notuje łączną sprzedaż 337 tys. biletów.

Drugie miejsce na podium zajęła po raz kolejny "Zbuntowana". Film z Kate Winslet w jednej z głównych ról również odnotował dość pokaźny spadek zainteresowania (74 proc.) i zobaczyło go jeszcze 6 949 osób). Łącznie, na koncie adaptacji młodzieżowego bestsellera znajduje się widownia rzędu 147 tysięcy sprzedanych biletów. Nie jest to powalający wynik, jednak rodzi dobrą perspektywę dla kolejnych części cyklu.
  
Najmniej na okresie świątecznym straciły pozycje skierowane do starszego widza. Na trzecie miejsce awansował horror "Oculus". Film, po zgubieniu 60 proc. widowni obejrzało jeszcze 6 338 widzów. W sumie, po 10 dniach dystrybucji, skromny wynik 37 tysięcy.

Niewiele traci od dnia premiery niszowa produkcja science - fiction, "Ex Machina". Film w reżyserii Alexa Garlanda, awansował z 7. pozycji na 4. przyciągając kolejnych 4 861 widzów. W sumie obraz z Domhhnallem Gleesonem obejrzało już 55 tysięcy widzów.

W kinach, na czterech kopiach pojawiła się jedyna premiera świątecznego weekendu. "Motyl Still Alice" z oscarową kreacją Julianne Moore zainteresował jednak jedynie 314 osób.

Premiery od najbliższego piątku: ostatnia rola Paula Walkera, czyli "Szybcy i wściekli 7"; animacja Dreamworks "Dom"; zdobywca jednego Oscara, biograficzna "Selma"; melodramat szwajcarski "W kręgu"; film science - fiction produkcji hiszpańskiej "Dystans"; belgijsko-francuski dramat "Ze wszystkich sił"; francuska produkcja "Z jednej krwi"; familijny norweski film "Svein i szczur".


Paweł Zwoliński
BoxOffice.pl/ Informacja własna
Zobacz również
fot. SFP
"Szybcy i wściekli" rozbili bank
Przedświąteczne pustki w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll