PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
BLOGI
Box Office
  24.12.2013
Po dwóch mocnych weekendach w kinach nastąpił tradycyjnie gwałtowny regres widowni na kilka dni przed świętami. Przed ekranami zasiadło w sumie 156 tysięcy widzów.
Sytuacja w kinach jest więc i tak lepsza niż w ubiegłym sezonie, kiedy to w weekend poprzedzający święta zjawiło się w sumie około 100 tysięcy widzów.

Najpopularniejszym tytułem pozostała po raz czwarty "Kraina lodu". Animacja Disneya jest aktualnie jedyną produkcją przyciągającą przyzwoitą ilość widzów. Film zgubił ponad 70 procent widowni i obejrzało go tym razem 50195 osób. Łącznie na koncie "Krainy lodu" jest już 896 tysięcy widzów, więc droga do miliona jest jak najbardziej otwarta, bo w kolejny weekend prawdopodobnie animacja znowu zwiększy swoją widownię. Podobnie jak u nas, dzieło Disneya stało się dużym przebojem w
amerykańskich kinach, gdzie, wciąż zarabiając poważne pieniądze, ma już na koncie 192 miliony dolarów.


Kadr z filmu "Kraina lodu", fot. Disney.

Na drugie miejsce awansowała komedia "Last Vegas" Jona Turteltauba, która cieszy się niesamowitą żywotnością na polskich ekranach. W piąty weekend wyświetlania film obejrzało jeszcze 21106 osób. Tym sposobem produkcja z Michaelem Douglasem, Robertem De Niro i Morganem Freemanem uzbierała już łączną widownię 284 tysięcy osób. Po skromnym otwarciu na poziomie 34 tysięcy widzów nikt nie spodziewał się takich końcowych rezultatów.

Podium zestawienia zamyka ekranizacja książki Suzanne Collins, "Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia". Film Francisa Lawrence'a zobaczyło jeszcze 19413 osób. W sumie, bardzo dobry już wynik, 666 tysięcy widzów.

Ostatnim tytułem z frekwencją przekraczającą 10 tysięcy osób jest animacja "Ratujmy Mikołaja". Brytyjski film obejrzało jeszcze 13996 widzów. Dzięki temu w weekend udało się pokonać barierę 300 tysięcy widzów (303 tysiące).

Jedyna premiera tego weekendu zaprezentowała się bardzo słabo. "Spaleni Słońcem: Cytadela", dramat historyczny w reżyserii Nikity Michałkowa obejrzało na 17 kopiach jedynie 128 osób...

Premiery od najbliższego czwartku: thriller Jana Kidawy-Błońskiego "W ukryciu"; rosyjska animacja "Królowa Śniegu"; dramat w gwiazdorskiej obsadzie "Kamerdyner"; francuska komedia "Babcia Gandzia". Od piątku w kinach: długo oczekiwany "Hobbit: Pustkowie Smauga"; komedia kryminalna Luca Bessona "Porachunki".

Paweł Zwoliński
SFP
Zobacz również
„Hobbit” zawładnął kinami
Święto kina poczyniło cuda
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll