Urodził się 2 stycznia 1934 roku w Krasnych (okolice Tarnopola). Absolwent Wydziału Operatorskiego legendarnego Wszechrosyjskiego Państwowego Instytutu Kinematografii, którego dyplom otrzymał w roku 1959. W tymże roku rozpoczął również pracę w Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie.
Bronisław Braniecki, fot. SFP
W ciągu swojej długiej kariery sfilmował ponad 80 obrazów, a w swojej bogatej, operatorskiej filmografii ma takie tytuły jak: „W pustyni i w puszczy”(1973), nagrodzony na festiwalu w Gdyni dokument "Koniec babiego lata"(1974) czy „Ogniem i mieczem”(1999) Jerzego Hoffmana. Realizował również swoje autorskie projekty – według własnych scenariuszy wyreżyserował dwa filmy dokumentalne: „...Bo ryba sama nie przyjdzie”(1971) i „Sokolnik(1981).
Szczególne miejsce w operatorskim dorobku Bronisława Baranieckiego zajmują też produkcje kierowane do najmłodszej widowni. Był autorem zdjęć do wielu filmów i seriali dla dzieci, a w roku 1978, za serial „Rodzina Leśniewskich”, został wyróżniony Nagrodą Prezesa Rady Ministrów – za twórczość dla dzieci.