Aktualności
fot. GZDOC
Do 31 sierpnia zgłoś film na GZDOC 2020
Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych (GZDOC) w Guangzhou w Chinach czeka na zgłoszenia filmów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-17 grudnia.
GZDOC w ciągu kilkunastu lat stał się jednym z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Azji, a jego nieodłącznym elementem jest program wydarzeń branżowych - DocuMart. Wydarzenie jest szansą na efektywny networking i rozwinięcie międzynarodowej współpracy koprodukcyjnej.

Do 31 sierpnia można zgłaszać filmy do Golden Kapok Award, na pokazy Golden Kapok oraz na platformę DOCSHOP (platforma działa na żądanie między producentem, a stroną zainteresowana filmem; do 20 września na sesje pichingowe, a do 31 października na pokazy targowe DOCSHOP.

Szczegóły sekcji i naboru:
http://www.gzdoc.cn/about/info_1445.aspx?itemid=28798

Film można zgłaszać za pomocą portalu FilmFreeway:
https://filmfreeway.com/GZDOC

Festiwal w Guangzhou jest jedynym międzynarodowym festiwalem filmów dokumentalnych w Chinach o randze ogólnokrajowej. Twórcy z całego świata rywalizują tu o nagrodę Złotego Kapoka (Golden Kapok Award). Festiwal jest też okazją pokazania swoich filmów w Chinach. Podczas festiwalu od wielu lat prezentowane są polskie produkcje oraz twórcy. W poprzednich edycjach festiwalu w Kantonie gościli m.in. przedstawiciele Studia Filmowego Kalejdoskop oraz TVP S.A. W ramach festiwalu wyświetlane były takie m.in. filmy „Joanna” Anety Kopacz oraz „15 stron świata” Zuzanny Solakiewicz. W 2011 roku nagrodę Grand Prix otrzymał tu film Wojciecha Staronia „Argentyńska lekcja”.
AK/gw / GZDOC  28 sierpnia 2020 20:52
Scroll