Aktualności
Sunny Side of Doc czeka na projekty
Pracujesz nad projektem filmu dokumentalnego? Zgłoś się na Sunny Side of the Doc. Organizatorzy czekają na projekty w fazie developmentu albo produkcji. Termin zgłoszeń upływa 19 kwietnia.
Odbywające się we francuskiej miejscowości La Rochelle targi Sunny Side of the Doc to jedne z największych na świecie targów filmu dokumentalnego i miejsce spotkań specjalistów pracujących w branży dokumentalnej. Tegoroczna edycja Sunny Side of the Doc odbędzie się w dniach od 24 do 27 czerwca.

Przedstawiciele wybranych projektów wezmą udział w spotkaniach one-to-one z osobami decyzyjnymi, a także pitchingu. Podczas pitchingu każdemu projektowi zostanie poświęconych 15 minut, 7 minut na jego prezentację oraz 8 minut na Q&A. Najlepsze projekty mają szansę otrzymać nagrody finansowe od sponsorów, przeznaczone na dalszą produkcję.

W ramach tegorocznej odsłony Sunny Side of the Doc zorganizowanych zostanie kilka sesji pitchingowych, każda z nich o różnej tematyce: Science & Nature History Arts & Culture Social & Human Interest Natural History & Wildlife. Tematem przewodnim tej edycji jest "Stand up for Science".
Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów filmów, a także projektów crossmedialnych o tej tematyce znajdujących się w fazie zaawansowanego developmentu bądź produkcji. Muszą się one wyróżniać oryginalnym podejściem do tematu i być nastawione na międzynarodową koprodukcję i dystrybucję oraz mieć gotowy trailer i zapewniony udział przynajmniej jednego partnera (stacji telewizyjnej, dystrybutora, funduszu filmowego, itp.), a także zgromadzone przynajmniej 30% budżetu.

Aby zgłosić projekt do udziału w pitchingu należy do 19 kwietnia przesłać organizatorom komplet dokumentów:
- jednoakapitowy opis pitchingowy projektu (300 znaków ze spacjami)
- opis projektu wraz ze wszelkimi najważniejszymi informacjami (700 znaków ze spacjami)
- trailer (max. 5 GB) – akceptowane formaty: MOV, AVI, MP4, MPEG-2, 3GP, AAC, FLV
- kadry z filmu w wysokiej rozdzielczości (300 dpi)
- 1 dokument PDF zawierający: synopsis, budżet i plan finansowy ze wskazaniem potwierdzonych i niepotwierdzonych partnerów, listy intencyjne, treatment, krótką biografię reżysera i prezentację producenta.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.
AK / Polish Docs  3 lutego 2019 10:04
Scroll