Aktualności
fot. DocsBarcelona
Zgłoś projekt na DocsBarcelona
Ruszył nabór projektów na wydarzenia branżowe DocsBarcelona: targi przeznaczone dla twórców pełnometrażowych filmów dokumentalnych, interaktywny pitching czy warsztaty. Termin zgłoszeń upływa 28 lutego.
Festiwalowi DocsBarcelona, odbywającemu się w tym roku od 15 do 26 maja, towarzyszy wiele wydarzeń przeznaczonych dla profesjonalistów. Jednym z nich są targi skierowane do twórców poszukujących środków finansowych dla swoich produkcji. Do targów można zgłaszać filmy w developmencie, fazie preprodukcji, produkcji, a także gotowych do postprodukcji, jednak wciąż potrzebujących znacznego wkładu finansowego.

Autorzy wyselekcjonowanych projektów będą mieli okazję wziąć udział w trwających 15 minut spotkaniach ‘one-to-one’ z przedstawicielami funduszy filmowych oraz dystrybutorami podczas DocsBarcelona Speed Meetings 2019. Do tego wydarzenia może zakwalifikować się 40 projektów. W ubiegłym roku podczas Speed Meetings odbyło się prawie 600 spotkań.

W Barcelonie odbędzie się też Public Pitch, w którym będzie mogło wziąć udział 20 projektów. Filmy zostaną zaprezentowane przed specjalistami z branży. Natomiast cztery projekty na etapie Rough Cut będą mogły wziąć udział w godzinnych konsultacjach, pitchingu oraz indywidualnych spotkaniach z ekspertami.

Koszt zgłoszenia w obu wypadkach to 12,10 euro, natomiast koszt udziału w Speed Meeting wynosi 460 euro, a w pakiecie z Public Pitch - 695 euro. Aplikacje należy składać online do 28 lutego.

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach znajduje się na stronie DocsBarcelona w zakładce Industry. 
AK / Polish Docs  29 stycznia 2019 10:47
Scroll