Aktualności
"Dotknięcie Anioła", reż. Marek Tomasz Pawłowski
fot. Zoyda Art Production
„Dotknięcie Anioła” znów wygrywa w Rosji
„Dotknięcie Anioła” Marka Tomasza Pawłowskiego zdobyło laur dla najlepszego filmu o prawach człowieka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Catharsis w Moskwie.
Pokazy odbyły się w grudniu w dwóch miastach – Moskwie i Petersburgu. To już druga nagroda dla filmu w Rosji, a czterdziesta druga w świecie. „Dotknięcie anioła” reprezentowało Polskę w tematyce praw człowieka w konkursach wielu festiwali, m.in. w Johannesburgu podczas Festiwalu Filmowego RAPIDLION 2017. Wstrząsająca historia Henryka Schoenkera porusza widzów na każdym kontynencie. Jej humanistyczny uniwersalizm w połączeniu z emocjonalnym, artystycznym językiem filmu pozwolił na zdobycie widowni nie tylko profesjonalnej, ale i zwykłych, niezorientowanych w polskiej historii widzów. Film jest doskonałym ambasadorem polskiej historii i kultury, niesie też ważne przesłanie dla każdego. Pokazuje, że czasem nawet małym gestem można uratować życie człowieka.

Ta niezwykła produkcja, początkowo przyjmowana nieufnie, podąża na świecie drogą festiwalowych konkursów już ponad trzy lata. To bardzo nietypowa sytuacja, która pokazuje, jak nieprzewidywalny jest światowy rynek promocji i dystrybucji filmów.

Producentem wiodącym jest Małgorzata Walczak Zoyda Art Production w koprodukcji z Telewizją Polską, Westdeutscher Rundfunk ze wsparciem finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Media/Kreatywna Europa.
AK / Zoyda Art Production  10 stycznia 2019 11:53
Scroll