Aktualności
Nabór na Festiwal Wrażliwy
Festiwal Wrażliwy zaprasza do nadsyłania prac. Jest to festiwal reportażu prasowego i dokumentu filmowego o tematyce szczególnie wrażliwej na wartości i problemy społeczne.
Twórcy są nagradzani za uczciwość, prawdę, zaangażowanie, uważność, warsztat i odpowiedzialność za bohaterów swoich historii. W kapitule honorowej zasiadają min.:  Agnieszka Holland, Ewa Ewart, Sławomir Idziak, Mariusz Szczygieł, Wojciech Jagielski, Ewa Błaszczyk i Małgorzata Szejnert. Wśród ambasadorów festiwalu są m.in. Tomasz Raczek, Grażyna Torbicka, Anna Dymna, Justyna Kopińska i wielu innych ludzi związanych z filmem i reportażem.

Idea festiwalu:
Wrażliwość. Każdy ją ma. Chcemy o niej rozmawiać, poznawać wzajemnie. Inspirować nią. Znaleźć i ukierunkować tak, by wyzwalała dobre uczucia, twórczość, empatię. Bo trudno nam znaleźć taką ideę, która mogła by konkurować z po prostu dobrym życiem - wrażliwym na naturę, mądrość, piękno i innego człowieka. Na inność.
Do udziału w Festiwalu zapraszamy przede wszystkim reporterów i dokumentalistów. Twórców, którzy uważnie patrzą dookoła, znajdują i opowiadają prawdziwe historie. Dla których prawda, etyka dziennikarska, warsztat i wrażliwość są wartościami.
Wymiar wrażliwości twórczej. Umiejętności patrzenia i przedstawiania rzeczywistości z zachowaniem wyczucia i delikatności, ale także mocy przekazu. Bo kiedy, jako twórcy, poruszamy trudny temat, szukamy sposobu by go wyeksponować, wykrzyczeć, podkreślić. Jak to zrobić, by nie przekroczyć granic. I gdzie są granice wrażliwości, wyczucia, przyzwoitości może?
O tym właśnie dyskutujemy ze znanymi twórcami podczas pokazów festiwalowych, paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich i warsztatów. Takie filmy i reportaże prasowe pokazujemy.

Nabór do konkursu festiwalowego trwa do 10 stycznia, ale organizatorzy postarają się go przedłużyć do 17 stycznia.

Swoje prace można zgłaszać tutaj:
http://wrazliwy.pl/zgloszenie-dziela.html

AK / Festiwal Wrażliwy  4 stycznia 2019 12:18
Scroll