Nieistniejący film De Palmy... na dvd
Ciekawostka dla fanów Briana De Palmy: na dvd w Polsce ukazał się w zeszłym roku film, którego reżyser... nigdy nie nakręcił. Chodzi o "Sztukę przetrwania" - tytuł wymyślony przez dystrybutora Global Pictures dla popularnego i rozpoznawalnego "Życia Carlita" z 1993.
 

"Sztuka przetrwania" / "Święty Mikołaj...?", fot. Global Pictures

Firma specjalizuje się w niskonakładowych wydawnictwach typu "2 filmy na 1 dvd", które kupić można za kilka złotych w kioskach, marketach i mini-salonikach prasowych. Wydane w ten sposób filmy cechuje zazwyczaj bardzo niski standard techniczny (brak napisów, obraz 4:3) i posmak kina exploitation. "Życie Carlita" to pierwszy rozpoznawalny i wartościowy tytuł w niesławnej kolekcji Global Pictures. Paradoksalnie, dystrybutor zestawił go z tandetną komedią sensacyjną z Hulkiem Hoganem.

Jak czytamy na odwrocie okładki, "Sztuka przetrwania" to opowieść o byłym handlarzu narkotyków, który usiłuje zerwać z dawnym życiem. Al Pacino wcielił się w postać Carlito Brigante, handlarza skazanego na 30 lat więzienia, który dzięki staraniom swojego uzależnionego od narkotyków adwokata Dave'a Kleinfelda (Sean Penn) po zaledwie pięciu latach wychodzi na wolność. Carlito za wszelką cenę stara się odrzucić przeszłość i żyć na nowo.

PP / Informacja własna  27 stycznia 2012 11:26
Scroll