"Zakazane imperium" od dzisiaj na dvd i blu-ray
Od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest pierwszy sezon serialu "Zakazane imperium". 12 pierwszych odcinków serii można kupić na dvd i blu-ray. Na płytach nie zabrakło ciekawych materiałów dodatkowych.

"Zakazane imperium" to jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Wyprodukowany przez Martina Scorsese serial jest mroczną opowieścią o Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu i Prohibicji, kiedy przestępcy byli na tyle potężni, by rządzić całymi miastami. Pierwszy sezon serialu uhonorowanego dwoma Złotymi Globami i ośmioma nagrodami Emmy debiutuje na blu-ray i dvd w ofercie Galapagos Films.


"Zakazane imperium", fot. Galapagos

Pomysłodawcą serialu jest Terence Winter – twórca uhonorowanej aż 21 nagrodami Emmy "Rodziny Soprano", a jednym z producentów wykonawczych i reżyserem odcinka pilotażowego zdobywca Oscara Martin Scorsese. Podobnie jak w głośnym "Deadwood" – wcześniejszej produkcji telewizji HBO – historia opowiedziana w "Zakazanym imperium" inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami, a wielu z bohaterów serialu żyło naprawdę. Postać Thompsona wzorowana jest na Enochu "Nuckym" Johnsonie – nieoficjalnym przywódcy Atlantic City, którego życie i przestępczą karierę opisał Nelson Johnson w książce "Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City".

Winter, twórca kultowej "Rodziny Soprano" – największego sukcesu w historii telewizji HBO – od dawna myślał o realizacji serialu opowiadającego o Ameryce czasów prohibicji. W książce Nelsona Johnsona dostrzegł historię, która − jak sądził − może zachwycić świat.

Amerykańska premiera pierwszego odcinka "Zakazanego imperium" odbyła się 19 września 2010 i zgromadziła przed telewizorami 4,8 mln widzów (łącznie z powtórkami odcinek obejrzało w sumie 7,1 mln Amerykanów). Serial został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, a Amerykański Instytut Filmowy nazwał go "jedną z najlepszych telewizyjnych produkcji roku". Serial wyświetlany jest także w Polsce - 5 grudnia 2011 HBO rozpoczęło emisję drugiego sezonu.WYDANIE BLU-RAY i DVD

Edycje blu-ray i dvd to 5-dyskowe niezwykle starannie przygotowane wydania. Na płytach, obok 11 godzin pierwszego sezonu serialu, znajdą się długie godziny materiałów dodatkowych

•    Za kulisami Zakazanego imperium - Wejdź za kulisy Zakazanego imperium w dodatku zawierającym wywiady z obsadą i twórcami serialu.

•    Tworząc Promenadę - Zobacz, jak powstawała niezwykła prawie 100-metrowa Promenada w erze prohibicji w Atlantic City.

•    Przemytnicza wędrówka - Zobacz od środka przemytniczy proceder w Chicago i Nowym Jorku razem z obsadą Zakazanego imperium.

•    Akta - Podążaj razem z przewodnikiem za głównymi bohaterami Zakazanego imperium.

•    Atlantic City: Prawdziwe Miasto grzechu - 30-minutowy dokument obrazujący kulturę i klimat Atlantic City lat 20.

•    Komentarze audio - Sześć komentarzy obsady i twórców serial, w tym Terence’a Wintera, Steve’a Buscemiego, Michaela Kennetha Williamsa, Michaela Shannona i wielu innych. 

Wydanie blu-ray zawiera ponadto:

Niezwykłe spojrzenie na Zakazane imperium - Interaktywny dodatek obraz-w-obraz we wszystkich 12 odcinkach. Dowiedz się więcej o procesie produkcji od obsady i twórców. Odkryj historię, która zainspirowała powstanie serialu, opowiedzianą przez znanych historyków Atlantic City.


PP / Galapagos  27 stycznia 2012 07:39
Scroll