Dziś londyńska premiera "Sztosu 2"
Dziś wieczorem w londyńskim kinie Cineworld odbędzie się brytyjska premiera najnowszej komedii Olafa Lubaszenki "Sztos 2". Wśród gości zjawić się mają angielskie gwiazdy, w tym Maggie Smith, Julie Walters i Hugh Grant.

- Zaproszonych zostało 30 znanych aktorów i celebrytów - informuje nas Joanna Getka-Kaczor, PR manager filmu. Obok brytyjskich sław stawią się Polacy na czele z twórcami i głównymi aktorami komedii. - Polska ekipa liczy 12 osób, wśród których znaleźli się: Cezary Pazura, Jan Nowicki, Bartek Topa, Michał Milowicz, Olaf Lubaszenko, Jerzy Kolasa oraz kierownictwo produkcji i managment - mówi Joanna Getka-Kaczor.


Borys Szyc, Cezary Pazura - "Sztos 2", fot. ITI Cinema

"Sztos 2" jest drugim polskim filmem po "Weekendzie" wprowadzanym do dystrybucji w brytyjskiej sieci kin Cineworld przez firmę Cezarego Pazury.

- Cezaremu Pazurze jako pierwszemu producentowi w historii polskiej kinematografii udało się wprowadzić film do brytyjskiej sieci kin. Przy "Sztosie 2" chcieliśmy dodatkowo przygotować niespodziankę dla Polonii w postaci uroczystej premiery, aby mogła spotkać się ulubionymi aktorami, a także dla Brytyjczyków, aby mieli poznać twórców polskiego kina. Stąd pomysł organizacji uroczystej premiery w Londynie - Getka-Kaczor wyjaśnia okoliczności, które doprowadziły do dzisiejszej premiery.

Jak pomysł przyjęli twórcy "Sztosu 2"? - Są zachwyceni! Dla każdego aktora to powód do dumy, że jego aktorską kreację będą mogli zobaczyć zarówno Polacy, mieszkający w Wielkiej Brytanii, jak i Brytyjczycy - odpowiada rzeczniczka produkcji.

Pokaz prasowy spotkał się z przychylnością zebranych na nim dziennikarzy. - Wasz film będzie wielkim przebojem - stwierdził po projekcji Steve Abbott, producent "Latającego Cyrku Monty Pythona".


Na pierwszym planie - Bogusław Linda, fot. ITI Cinema

Film stanowi kontynuację przebojowej komedii Olafa Lubaszenki. To opowieść o tym, jak podrywa się na dużego fiata i jakie miłosne katastrofy przytrafić się mogą zbyt pewnym siebie facetom. W głównych rolach występują: Borys Szyc, Cezary Pazura, Bogusław Linda, Jan Nowicki, Edward Linde, Bartłomiej Topa i Janusz Józefowicz. Na nasze ekrany produkcja weszła w zeszłym tygodniu. Pierwsze dni wyświetlania przyniosły jej pierwsze miejsce w rodzimym box office.

Brytyjską premierę organizują Cooltura Films, dystrybutor "Sztos 2" w Wielkiej Brytanii, oraz Cezar 10. Komedia będzie rozpowszechniana pod tytułem "Polish Roulette".

Dagmara Romanowska / Portalfilmowy.pl  26 stycznia 2012 15:27
Scroll