"Najczarniejsza godzina 3D" w kinach od 27 stycznia

Katastroficzny film science fiction w technologii 3D to koprodukcja amerykańsko-rosyjska z udziałem Timura Bekmambetova, reżysera wizjonerskiej ”Straży nocnej” w roli producenta.  

Grupa młodych ludzi próbuje przetrwać inwazję przedstawicieli obcej cywilizacji, którzy dysponują niszczącą siłą o nieznanym pochodzeniu i ogromnej mocy. W rolach głównych: Emile Hirsch ("Obywatel Milk","Wszystko za życie"), Max Minghella ("Idy marcowe", "SocialNetwork"),  Olivia Thirlby ("Juno", "Zakochany Nowy Jork") i Rachel Taylor ("Shutter-Widmo").


Kadr z filmu "Najczarniejsza godzina", fot. Imperial-Cinepix

Akcja filmu rozgrywa się w Moskwie, która z 14 milionowej stolicy dzięki efektom specjalnym zamienia się w miasto-widmo. Atak kosmitów, którzy w amerykańsko-rosyjskim wariancie sci-fi są niewidoczni, następuje podczas imprezy w moskiewskim klubie. Tam poznają się młode kobiety, które w drodze do Nepalu przypadkowo znalazły się w Moskwie, i młodzi biznesmeni, którzy w rosyjskiej stolicy chcieli robić interesy w branży internetowej.

Film wyreżyserowany przez Chisa Goraka ("Zagłada") wyprodukował Timur Bekmambetov, którego firma producencka była również odpowiedzialna za efekty specjalne.

 

KS / informacja dystrybutora  26 stycznia 2012 17:00
Scroll