„Moja łódź podwodna” w kinach od 27 stycznia
"Moja łódź podwodna", reżyserski debiut Richarda Ayoade, opowiada historię Olivera Tate'a, nieprzeciętnego brytyjskiego nastolatka, który mając na głowie całą masę osobistych problemów związanych z wiekiem dojrzewania, postanawia przede wszystkim uratować małżeństwo swoich rodziców.

Scenariusz "Mojej łodzi podwodnej" oparto na powieści Joe Dunthorne’a, za którą młody autor otrzymał nagrodę im. Curtisa Browne’a. Już w pierwszej scenie filmu Oliver zwraca się bezpośrednio do widzów, stawiając siebie w centrum przedstawionych wydarzeń. Jako jego główny bohater pełni rolę przewodnika po przestrzeni filmowej, wprowadzając widzów w  szczegóły swojej historii.


"Moja łódź podwodna", fot. Gutek Film

"Nazywam się Oliver Tate. Od dawna czekam na film o moim życiu, który uchwyci moje specyficzne cechy. Pokaże na przykład, jak uwodzę Jordanę Bevan za pomocą siły umysłu. Będą ujęcia śmigłowców. Będą zdjęcia w zwolnionym tempie, ale także momenty transcendencji, gdy wyleczę ojca z depresji. Informacja dla prasy: przy opisywaniu filmu należy używać przymiotników >>olśniewający<< i >>porywający<<, a także zwrotu >>epokowe osiągnięcie<<".

W role główne wcieliła się plejada brytyjskich aktorów: Sally Hawkins (jako Jill Tate), Noah Taylor (Llyod Tate) Paddy Considine (Graham T. Purvis) oraz młode talenty: Craig Roberts (Oliver Tate) i Yasmin Paige (Jordana Bevan).

GU / Gutek film  26 stycznia 2012 11:14
Scroll