"Infinite Storm" Szumowskiej i Englerta w polskich kinach
Do polskich kin wchodzi "Infinite Storm", pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. W głównej roli występuje Naomi Watts.
„Infinite Storm" zabiera widzów w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts („Niemożliwe”, „Birdman”, „Mulholland Drive”), łącząc kruchość z niezłomnością.

ZOBACZ ZWIASTUN
Grana przez Watts bohaterka Pam Bales wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć.

Autorem zdjęć jest Michał Englert. To kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. „Śniegu już nigdy nie będzie” i „Ciało”.

"Infinite Storm" był już grany w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez weekend zarobił prawie 800 tysięcy dolarów. Tym samym niezależny i niskobudżetowy film „Infinite Storm” zadebiutował w TOP 10 amerykańskiego ranking oglądalności.

Polacy stanowili trzon ekipy realizacyjnej. Za pion zdjęciowy odpowiadał Michał Englert, za dźwięk – Marcin Jachyra, za kostiumy – Katarzyna Lewińska, za efekty specjalne na planie – Marek Subocz, za pracę dublerów i kaskaderów – Tomasz Krzemieniecki. Po polskiej stronie była też cała postprodukcja – czyli montażyści: Agata Cierniak i Jarosław Kamiński, a także efekty specjalne – Szymon Kania. Polskimi producentami obrazu są Magdalena Zimecka, Radosława Bardes i Jacek Kulczycki (Studio Produkcyjne ORKA).
LK / SFP / Gutek Film  27 maja 2022 12:27
Scroll