Kwietniowe spotkanie w Serocku (I). W stronę samoregulacji
To spotkanie zostało zaplanowane już cztery miesiące temu, na konferencji w Serocku, która odbyła się w ostatnie dni listopada 2021. Tym razem zjazd w Serocku odbywa się pod hasłem „W stronę samoregulacji”.
fot. Borys Skrzyński

W spotkaniu i panelach biorą udział reprezentanci: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, Gildii Scenarzystów, Polskiej Gildii Producentów, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i oczywiście ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich, które jest gospodarzem spotkania. Do hotelu Pan Tadeusz zjechali Przedstawiciele Koła Młodych, Koła Reżyserów, Koła Producentów, Koła Scenarzystów, Studia Munka SFP, ZAPA i Zarządu Głównego. W Serocku jest już kilkudziesięciu młodych twórców i producentów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzedniej konferencji „Młode kino polskie – perspektywy” zorganizowanej w listopadzie 2021 roku w Serocku:
 


W piątek 1 kwietnia wracamy do wątków, poruszonych w Serocku: goście dowiedzą się o zmianach w formule festiwalu debiutów „Młodzi i Film”, o bieżącej działalności Studia Munka a także o zbliżającym się Krakowskim Festiwalu Filmowym i tradycyjnym Forum Dokumentu i Animacji SFP. Wystąpią: Prezes SFP Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński, Katarzyna Malinowska, Kamil Skałkowski, Michał Szcześniak. Wiceprezeska SFP Karolina Bielawska oraz dyrektorzy ZAPA Dominik Skoczek i Sylwia Biaduń przekażą najnowsze wieści dotyczące losów kluczowych dla środowiska filmowego ustaw.

Elżbieta Benkowska, Artur Majer, Damian Wenta, fot. Borys Skrzyński

W sobotę podjęte zostaną zagadnienia, o których bardzo gorąco dyskutowano na zjeździe listopadowym. Start o 11.00 panelem o regulacjach zawodowych między scenarzystami i reżyserami a producentami. O 15:00 Przewodniczący Witold Płóciennik zaprezentuje niedawno założony Związek Zawodowy Filmowców. Do Serocka wybiera się słuszna reprezentacja kilku sekcji Związku. Weźmie ona udział w rozmowach z producentami i reżyserami na temat regulacji na linii producent – ekipa. Z pewnością goście wrócą do kwestii akcentowanych poprzednio, zwłaszcza – sytuacji kina autorskiego w okresie postpandemii i w warunkach rynkowego umacniania się platform streamingowych. Spodziewamy się dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego i przedstawicieli Gildii i KIPA, producentów, scenarzystów i reżyserów, n.in. Alicji Grawon-Jaksik, Leszka Bodzaka, Ilony Łepkowskiej, Grzegorza Łoszewskiego, Natalii Grzegorzek, Piotra Domalewskiego i wielu innych.

Kamil Skałkowski, Michał Szcześniak, Jacek Bromski, Karolina Bielawska, Jerzy Kapuściński, Katarzyna Malinowska, fot. Borys Skrzyński

Zjazd zakończy się w niedzielny poranek 3 kwietnia spotkaniem z Katarzyną Szustow, która zaprezentuje raport „Realizacja scen intymnych na polskich planach filmowych”, po którym odbędzie się dyskusja.

Elżbieta Benkowska, Katarzyna Warzecha, Katarzyna Madaj-Kozłowska, fot. Borys Skrzyński





Anna Wróblewska / artykuł redakcyjny  1 kwietnia 2022 18:58
Scroll