fot. materiały prasowe
"Zabij to i wyjedź z tego miasta" w Annecy
Film Mariusza Wilczyńskiego znalazł się w konkursie głównym 43. Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francji. Festiwal w Annecy odbywa się w dniach 15-30 czerwca w trybie online.

Światowa premiera tej pełnometrażowej animacji miała miejsce w konkursie Encounters na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Film jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Mariusza Wilczyńskiego. Swoich głosów w animacji udzielają m.in. Krystyna Janda, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska i Małgorzata Kożuchowska.

To autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Przy realizacji filmu wraz z Wilczyńskim współpracował zespół uzdolnionych animatorów: Agata Gorządek, Jakub Wroński, Marta Pajek, Agnieszka Borowa, Marta Magnuska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Paweł Walicki, Kacper Czyczyło, Agnieszka Konarska i Anita Kwiatkowska-Naqvi. Autorem muzyki do filmu jest Tadeusz Nalepa. Producentkami filmu są Agnieszka Ścibior (Bombonierka) i Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions). Koproducenci to: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Instytut Adama Mickiewicza, EC1, Letko, Nolabel, Di Factory, Gigant Films.

 

Szczegóły tutaj: annecy.org/programme

MR / Festiwal w Annecy/PISF  17 czerwca 2020 11:04
Scroll