Piotr Domalewski
fot. Borys Skrzyński/SFP
Piotr Domalewski z nagrodą w Gruzji
Piotr Domalewski otrzymał nagrodę Silver Prometheus za najlepszą reżyserię podczas 19. MFF Tbilisi w Gruzji. Film "Cicha Noc" pokazywany był jako jedyny polski film w Konkursie Międzynarodowym. W sekcji Forum of European Cinema uczestnicy festiwalu mogli jeszcze obejrzeć „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego i „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej.
Akcja "Cichej Nocy" rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia w wiejskim domu we wschodniej Polsce. Adam – młody emigrant zarobkowy niespodziewanie pojawia się na wigilijnej kolacji. Nikt z jego licznej rodziny nie spodziewa się jaki jest prawdziwy powód jego nagłego powrotu do Polski. W roli Adama zobaczymy Dawida Ogrodnika. W filmie zagrali także: Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Paweł Nowisz, Agnieszka Suchora, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Magdalena Żak, Elżbieta Kępińska, Adam Cywka, Jowita Budnik, Mateusz Więcławek, Amelia Tyszkiewicz, Katarzyna Domalewska. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Sobociński jr.

Przedstawiciele Studia Munka-SFP podczas spotkania z widzami w Gruzji - od lewej Anna Kot i Sylwia Rajdaszka, fot. MFF w Tbilisi.

Producentem filmu jest Studio Munka-SFP. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Debiut fabularny Piotra Domalewskiego zdobył m.in. Złote Lwy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
AK / Studio Munka-SFP  10 grudnia 2018 14:17
Scroll